Hlavní navigace

Klínovec umožní příjem digitální televize

[Tisková zpráva] Poslední televizní vysílač velkého výkonu v územní oblasti Plzeň spouští televizní vysílání i v digitálním formátu. Klínovec, který pokrývá velkou část Ústeckého a Karlovarského kraje bude vysílat digitálně od 30. června. Analogově přestane vysílat za tři měsíce, 30. září. „Přechodu na digitální televizní vysílání tak už občanům v dotčených regionech opravdu nic nebrání. Rozhodně jim nedoporučujeme řešit přechod na digitální vysílání až v časové tísni koncem září.

Sdílet

Výhody digitální televize mohou plně využívat už teď a v září mít klid,“ komentoval úpravu vysílače na Klínovci národní koordinátor pro digitální vysílání Zdeněk Duspiva. V regionu Plzeňska a Karlovarska bude v následujících třech měsících vrcholit dlouhodobá informační kampaň, jejími pilíři jsou speciální webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30.

Informační kampaň k přechodu na digitální televizní vysílání probíhá již od konce loňského roku. Její celostátní podoba graduje vždy tři měsíce před ukončením analogového televizního vysílání z konkrétního vysílače, který daný region pokrývá. Protože 30. září bude ukončeno analogové televizní vysílání z vysílače Plzeň – Krašov i dalších velkých vysílačů včetně Klínovce, bude nyní kampaň cílit na územní oblast Plzeň, která zahrnuje Karlovarský kraj, část Plzeňského kraje, část Ústeckého kraje a část Středočeského kraje. „Regionální část kampaně bude vycházet z té úspěšné pražské. Informačními pilíři zůstávají webové stránky www.digitalne.tv a bezplatná infolinka 800 90 60 30. Probíhat bude samozřejmě i cílená mediální a PR kampaň, využijeme osvědčené digihlídky, diginoviny i další prvky kampaně,“ upřesnil tiskový mluvčí projektu digitalizace TV vysílání Rostislav Starý.

Přechod na digitální televizní vysílání se netýká těch, kteří přijímají televizní signál přes kabel, satelit nebo internet, ale pouze těch, kteří přijímají zemské analogové televizní vysílání (tzn. „přes anténu“). Přechod na digitální televizní vysílání je možné vyřešit buď využitím právě nabídky kabelové, satelitní nebo IPTV televize, nebo zakoupením set-top-boxu nebo nového televizoru s vestavěným digitálním tunerem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).