Hlavní navigace

Klub hrůzy a Harry Potter

[Tisková zpráva] COOL movies na Prima COOL nabídnou tento víkend akční ztvárnění filmů s pohádkovými motivy.

Sdílet

SOBOTA 6.11.
Filmová podoba nejslavnější pohádky všech dob, Harry Potter a Kámen mudrců, se představí na Prima COOL v sobotu od 20.15 hod. Hlavním hrdinou je sirotek Harry Potter, který vyrůstá v rodině strýce, kde se stejně nikdy necítil jako doma. Od svých jedenácti let se však stává studentem Školy čar a kouzel v Bradavicích. Ani tento nový život však nebude procházka růžovou zahradou, obzvlášť když se začne probouzet Harryho záhadná minulost a její temný hrdina, Lord Voldemort. Neskutečná popularita příběhu zasáhla děti i dospělé. Filmovou verzi prvního příběhu zrežíroval Chris Columbus ve spolupráci s autorkou „potterovských“ románů J. K. Rowlingovou. Snímek dosáhl třech nominací na Oskara (Výprava, Kostýmy, Hudba).

Thriller s názvem Můj nepřítel bude od 23.15 hod. vyprávět příběh z 21. století, kdy všechny státy země spojily své duševní, nerostné i technologické bohatství, takže války jsou už dávnou minulostí. Lidstvo se vrhá na nekonečnou pouť po vesmíru a zjišťuje, že v prostoru není samo. Rasa oboupohlavních dobyvatelů, označovaných kvůli jejich vzhledu za Draky, stojí jedinému právoplatnému vlastníku vesmíru v cestě. Do vypuknuté války se dostane také Willis, mladý pilot bojové kosmické stíhačky. Při jednom vzdušném souboji s Draky se nechá unést zápalem boje a havaruje na zatím neprozkoumané planetě… Režie snímku byla nabídnuta také Davidu Lynchovi i Terry Gilliamovi, který však odmítl, protože chtěl natočit v té době jiný snímek (Brazil). Nakonec se tedy díla ujal zkušený Wolfgang Petersen (Poseidon, Troja, Smrtící epidemie aj.)

NEDĚLE 7.11.
V neděli navštíví obrazovky od 20.15 hod. další COOL movie – Demolition Man. Akční komedie se Sylvesterem Stallonem, Wesley Snipesem a Sandrou Bullockovou sleduje osud policisty Johna Spartana, řečeného Demolition Man. Ten při boji se zločincem Phoenixem způsobí nešťastnou náhodou smrt dvaceti rukojmí v troskách explodujícího domu. Za trest jsou oba – policista i zločinec – zmrazeni na desítky let. Když se pak podaří v daleké budoucnosti Phoenixovi uprchnout, nezbývá než pro jeho dopadení přivést k životu i policistu Spartana. Staří známí se tak setkávají v prostředí, které je pro oba zcela neznámé a plné nečekaných změn. Herec Sylvester Stallone si přál, aby roli Simona Phoenixe hrál Jackie Chan, ten však odmítl. I do jeho hlavní role však byli zvažováni původně jiní herci, např. Jean-Claudie Van Damme nebo Steven Seagal.

Spojení dvou odlišných žánrů, komedie a hororu, se podařilo ve snímku Klub hrůzy. Ten přenese diváky od 22.25 hod. do tropického ráje, letoviska patřícího Petu Coconutovi. Kokosový ostrov nabízí zpočátku jen samé potěšení a zábavu. Ta však bere za své v okamžiku, kdy nezkušení hosté musí zničehonic čelit maniakovi s mačetou. Podaří se obyvatelům ostrova vyřešit tajemné vraždy? Snímek je originální svým zpracováním, stejně jako neotřelými scénami s opravdu černým humorem.