Hlavní navigace

Koalici Cisco a EMC pro privátní cloud povede Capellas

[Tisková zpráva] Současně byl jmenován prvním CEO ve společném podniku Acadia

Sdílet

San Jose, USA, 20. května 2010 – Společnosti Cisco s EMC oznámily, že koalici Virtual Computing Environment (VCE) zaměřenou na oblast virtualizace datových center a privátní cloud infrastruktury povede Michael David Capellas. Současně byl jmenován CEO v jejich společném podniku Acadia, do kterého investovaly rovněž firmy VMware a Intel. Michael Capellas je v oboru znám především z působení ve společnostech Compaq, MCI či First Data Corporation.

„Nikdy nebyla optimálnější doba pro to být v samém srdci odvětví, které pomáhá zákazníkům využít všech přínosů nové vlny technologických inovací, privátního cloudu. Věřím, že díky zkušenostem, finančním zdrojů a předními technologiemi zúčastněných společností dokážeme změnit tvář informačních technologií,“ řekl ke svému jmenování Michael Capellas.

Capellas má s vedoucími rolemi v technologických společnostech rozsáhle zkušenosti. Naposledy působil jako předseda představenstva a CEO ve společnosti First Data Corporation, která poskytuje řešení pro elektronické zpracování transakcí a plateb. Před tím pracoval jako prezident a CEO ve společnosti MCI, která se v té době transformovala ve společnost zaměřenou především na IP sítě. Byl rovněž předsedou představenstva a CEO ve společnosti Compaq a po spojení s HP působil na pozici prezidenta společnosti.

Koalice VCE vznikla v roce 2009 s cílem zlepšit přístup zákazníků k flexibilní infrastruktuře datových center, takzvanému privátnímu cloud computingu, která jim umožní snížit náklady na technologie, energie nebo pronájem prostor. Spolupráce firem v rámci koalice zahrnuje společné produktové balíčky, integrované předprodejní, poradenské a podpůrné služby nebo využívání široké sítě partnerů.

Prvními společnými řešeními byly infrastrukturní balíčky Vblock. Jde o plně integrované platformy, které v sobě kombinují technologie pro virtualizaci, sítě, výpočetní výkon, ukládání dat, bezpečnost a správu od společností Cisco, EMC a VMware. Jejich velkou výhodou je, že na rozdíl od dnešních monolitických systémů jsou i po nákupu snadno rozšiřitelné. Navíc umožňují snížit náklady na řízení a provoz virtualizovaných datových center až o 40 procent.

Společnosti Cisco a EMC loni rovněž vytvořily společný podnik Acadia, který vznikl s cílem budovat, provozovat a poskytovat infrastrukturu Vblock zákazníkům, a jež Michael Capellas rovněž povede. Do aktivit společného podniku jsou investičně zapojeny rovněž společnosti VMware a firma Intel, na jejíchž procesorech je nová architektura Vblock postavena.

Privátní cloud computing představuje zabezpečenou virtuální IT infrastrukturu, která je určena pro jednu organizaci. Může být řízena a spravována jak samotnou organizací, tak i externím dodavatelem. Stejně tak veškeré zařízení se může nacházet jak přímo v prostorách organizace, tak i mimo ni, případně může jít o kombinaci.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).