Hlavní navigace

Kobra 11: 12. řada s Erdoganem Atalayem a Gedeonem Burkhardem

[Tisková zpráva] Fanoušci akčního žánru, pozor! Slavná dvojka odvážných hrdinů znovu nastupuje do služby! Komisaři frankfurtské dálniční policie Semir Gerkhan (Erdogan Atalay) a Chris Ritter (Gedeon Burkhard) se vrací na televizní obrazovku v dalších sedmi aktuálních, napínavých případech a fanoušci se mohou těšit na napínavé příběhy a prvotřídní akce, na něž jsou v seriálu Kobra 11 zvyklí. Také v nových dílech přišlápnou dálniční policisté plynový pedál až k podlaze a sáhnou si až na samu hranici svých sil a možností. Jejich revírem je dálnice. Jejich tempo je vražedné.

Sdílet

V devadesátimi­nutovém pilotním dílu „Strach nad městem“ se Chris a Semir stanou při rutinní kontrole svědky atentátu na düsseldorfský plynovod. Podaří se jim na poslední chvíli zabránit výbuchu, jenž by zničil celé centrum města. Jedná se o útok neuvěřitelných rozměrů. Kdo za ním stojí? Atentát na plynové potrubí je ostatně největší a nejnákladnější explozí, jakou kdy firma Action Koncept ve své historii zrealizovala a natočila. Do vzduchu při něm vyletěla kompletní část dálnice a v jediném okamžiku bylo zničeno 14 automobilů.

V seriálu Kobra 11 se rozhoduje o dalším osudu hrdinů v jediné vteřině. Každý díl zaručuje napínavý kriminální případ a senzační akce. Pro Semira Gerkhana a Chrise Rittera to znamená vysoké nasazení, mimořádnou obětavost a spoustu stresu. Právě to je základem mimořádné úspěšnosti projektu, který již dvanáct let zajišťuje seriálu německé televize RTL věrnou základnu fanoušků. Trošku však na ně padl smutek po ohlášení odchodu Gedeona Burkharda, který po dvouletém působení tuto akční sérii opouští. Scenáristé se s ním rozloučili stylově – v posledním dílu 12. řady jeho Chris Ritter tragicky zahyne.

I ve 12. řadě podporuje naše oblíbené hrdiny stabilní tým dálniční policie: jeho šéfka Anna Engelhart (Anna Engelhart (Charlotte Schwab), sekretářka Susanne König (Daniela Wutte) i občas poněkud komická dvojice příslušníků v uniformě Herzberger (Dietmar Huhn) a Bonrath (Gottfried Vollmer).

Nejnovější díly měly v Německu premiéru na podzim 2007 a průměrně je sledovalo 4,6 milionu diváků. V cílové skupině 14–19 let dosáhly sledovanosti 19,6 %. Tím překonal nejúspěšnější německý akční seriál vlastní rekord z předchozího roku, který byl 17,5 %.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).