Hlavní navigace

Kofola stvořila PitBot

[Tisková zpráva] Praha, 6. listopadu 2007 - Společnost Kofola dnes spouští unikátní projekt na internetových stránkách www.pitnyrezim.cz resp. www.pitbot.cz , kde chce lidem netradiční formou nabízet informace o správném pitném režimu. Speciálně vyvinutý „robůtek PitBot“ bude uživatele, kteří projeví zájem, provázet a hlídat při dodržování jejich individuálního pitného režimu.

Sdílet

PitBot je naprogramován jako průvodce a rádce. Smysl jeho „života“ spočívá v tom, že bude lidem radit, doporučovat a připomínat, jak a kdy správně pít. Je malý, chytrý a o pitném režimu toho ví hodně. PitBot bude kromě uvedených webových stránek komunikovat také přes ICQ, což představuje zcela inovativní přístup u takového druhu projektu. ICQ bylo vybráno záměrně, jelikož má největší penetraci v České republice. Následujících 14 dní budou moci uživatelé internetu najít robůtka i na komunitním serveru libimseti.cz, kde bude mít svůj profil. Zároveň těchto 14 dní poběží na libimseti.cz bannerová kampaň. Na realizaci projektu spolupracovala Kofola s agenturou Advertures.

„Správný pitný režim je pro nás, jako výrobce nealkoholických nápojů, důležité společenské téma. Chceme lidi vést k tomu, aby dbali na dodržování pitného režimu, poněvadž v konečném důsledku tím ovlivňují své tělesné i duševní zdraví. V tuto chvíli ale není naším cílem zahltit je dalšími obecnými informacemi, které se na ně valí ze všech stran. Prostřednictvím robůtka PitBota budeme k lidem promlouvat individuálně a věřím, že zábavnou formou“, uvedl ke spuštění nových stránek Martin Klofanda, PR manažer Kofoly.

Společnost Kofola zcela netradičně zahajuje projekt na podporu pitného režimu v zimním období. Většina výrobců se soustředí na komunikaci tohoto tématu hlavně před létem. K zanedbávání pitného režimu ovšem nejvíce dochází v zimě, a to ve všech věkových kategoriích. „U mnoha lidí již vymizely fyziologické signály žízně a zejména v zimě nemají takovou potřebu doplňovat tekutiny. Je tedy důležité otázku pitného režimu připomínat nejen za horkého počasí, ale i v období zimy, kdy často lidé řeší pitný režim kávou, která naopak odvodňuje. Vítáme tedy metody, které připomenou dodržování pitného režimu, který je i v zimě velmi důležitý a zdraví prospěšný.“ upozorňuje PhDr. Iva Málková ze společnosti STOB.