Hlavní navigace

tomáš kohout z radiožurnálu získal novinářskou křepelku za rok 2009

[Tisková zpráva] Držitelem Novinářské křepelky, prestižní ceny pro novináře do 33 let věku, se stal Tomáš Kohout, sportovní reportér Radiožurnálu. Nadace jej ocenila za zcela výjimečnou nápaditost a originalitu v oblasti rozhlasové sportovní reportáže.

Sdílet

Tomáš Kohout si ceny velmi váží: „Křepelku rozhodně neberu jako ocenění jen své práce. Stojí za ní mnoho dalších lidí. Vedle těch, kteří mě doslova za ruku dotáhli k novinařině a dokopali na konkurz do Rozhlasu, patří velký dík hlavně všem kolegům ve sportovní redakci. Když se člověk učí od tak zkušených novinářů, nemůže toho zase tak moc zkazit. A když má v ostatních tak skvělou konkurenci, sám ze sebe automaticky vydá maximum.

Ačkoliv jsem ́ Kohout́, Křepelky si moc vážím. Jen je škoda, že jich není víc – zasloužili by si ji i všichni moji blízcí, jako odškodnění toho, že s nimi kvůli práci nejsem tolik času, kolik bych chtěl. A i díky tomu pak dostávám ceny,“ říká Kohout a závěrem dodává: „Nesmírně mě překvapilo a stejně tak mě těší, že se ocenění dostalo sporťákovi, navíc když si uvědomím, kolik kolegů z různých médií a oborů by za svou práci mohlo křepelku získat. Byl bych ale moc rád, aby si nadace i dále všímala sportovní redakce Radiožurnálu, a tak měl další z mých kolegů šanci ocenění získat.“

Vedle Tomáše Kohouta byl oceněn reportér MF DNES Jaroslav Kmenta (hlavní cena K.H.B.) a v kategorii pro mladé novináře rovněž Kateřina Eliášová z internetového deníku Aktuálně.cz.

Novinářské ceny uděluje správní rada nadace na návrh odborné poroty, v níž zasedli Martina Riebauerová, Daniela Drtinová, Blahoslav Hruška, Miroslav Konvalina, Jan Punčochář, Jaroslav Spurný a Jan Šmíd. S Novinářskými křepelkami, které předává město a kraj Vysočina, je spojena symbolická částka 3333 korun.

Nadace Český literární fond rozhoduje o výročních cenách za mimořádná díla umělecké, vědecké a novinářské tvorby. Novinářskou cenu udělila potřinácté, od roku 2000 v Havlíčkově Brodě.