Hlavní navigace

Legendární české komedie každou neděli na Nova Cinema!

[Tisková zpráva] Nova Cinema připravila pro své diváky tradiční české komedie, které vstoupily do historie české kinematografie. Tuto neděli od 20:00 odvysílá film Jiřího Menzela Konec starých časů s Josefem Abrhámem v hlavní roli. Následující neděle se pak diváci mohou těšit na tituly Vrchní, prchni, Obecná škola, Marečku, podejte mi pero, Jen ho nechte, ať se bojí a mnoho dalších.

Sdílet

Praha, 23. února 2012 – Kanál Nova Cinema zařadí na každý nedělní večer tradiční českou komedii! A začínáme už tuto neděli 26. února od 20:00, kdy diváci uvidí skvělé herecké výkony ve filmu Konec starých časů. V komedii režiséra Jiřího Menzela (který oslavil tento čtvrtek 74. narozeniny) se představí Josef Abrhám, Marián Labuda, Jaromír Hanzlík, Rudolf Hrušínský a mnoho dalších. Snímek inspirovaný knižní předlohou Vladislava Vančury popisuje příběh bohatého velkostatkáře Stoklasy (Marian Labuda), který přivítá na svém zámeckém sídle svérázného hosta knížete Alexeje (Josef Abrhám), jehož původ je obestřen tajemstvím.

Další neděli, 4. března, odvysílá Nova Cinema od 20:00 komedii Vrchní, prchni režiséra Ladislava Smojlaka. Film zavede diváky do života knihkupce Dalibora Vrány (Josef Abrhám), který řeší svou svízelnou finanční situaci falešným převlekem číšníka a inkasuje v restauracích účty. V Karlových Varech se mu podaří husarský kousek, když zorganizuje honičku místních číšníků sám na sebe.