Hlavní navigace

Neobyčejný život režiséra Ivo Paukerta a jeho komedie Sardinky na ČT1

[Tisková zpráva] Setkání s klasikem české televizní zábavy Ivo Paukertem v den, kdy oslaví své osmdesátiny, nabídne Jednička ve středu 13. dubna od 20:55 v premiérovém dokumentu z cyklu Neobyčejné životy, a poté ve 21:55 v komedii Sardinky, aneb život jedné rodinky (1986).

Sdílet

Režisér a scenárista Ivo Paukert (13. dubna 1931) stál 50 let svého života za kamerou. V Československé a České televizi realizoval více než sedm set pořadů. Každý z nich, každá minuta vysílání jsou podloženy přesnou přípravou a důkladnou znalostí látky, kterou točil. Pan režisér totiž velmi dobře zná pravidlo všech skutečných mistrů humoru – že smát se má divák, ne ten, kdo baví – a že obstát se ctí v oblasti zábavy, je především pěkná dřina. A že k tomu člověk samozřejmě musí mít smysl pro humor, to jest schopnost vidět věci v širokých souvislostech a „lépe věděti", jak říkal Jan Werich, to je u Ivo Paukerta samozřejmost.

13. dubna ČT1

20:55 Neobyčejné životy – Ivo Paukert (premiéra)
O spolupráci s ním vyprávějí Marek Eben, Karel Gott, Jiřina Bohdalová, Jiří Suchý, Jitka Molavcová, Viktor Preiss, Václav Hybš, režisér František Filip, kameraman Jiří Lebeda. Diváci nahlédnou do režisérova soukromí a setkají se s jeho báječnou manželkou Evou Paukertovou. Scénář a režie Alena Činčerová. Kamera David Ployhar.

21:55 Sardinky, aneb život jedné rodinky
Komedie o jednom manželství a trampotách s bytem (1986). Hrají: Ivana Andrlová, Vladimír Dlouhý, Slávka Budínová, Rudolf Hrušínský, Zdena Hadrbolcová, Jiří Vala, Dagmar Veškrnová, Veronika Žilková, Jiří Schmitzer, Jaroslava Obermaierová, Jana Švandová a další. Scénář Halina Pawlowská. Kamera Petr Pešek. Režie Ivo Paukert.

www.ceskatele­vize.cz/program

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).