Hlavní navigace

Komedie Ženy v pokušení přivítá milióntého diváka

[Tisková zpráva] Filmová komedie režiséra Jiřího Vejdělka Ženy v pokušení, která s podporou televize Nova jako hlavního partnera filmu slavnostně vstoupila do českých kin 17. března 2010, přivítá již dnes milióntého diváka. Jeho slavnostní vyhlášení se uskuteční v rámci na 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kde je snímek uváděn v sekci České filmy 2009 – 2010.

Sdílet

Praha 8. července 2010 – Komedie Ženy v pokušení, která měla podle kritiky ještě před svým uvedením do kin šanci stát se filmovým hitem sezóny, překonala veškerá očekávání. Po třech letech se stane dalším domácím snímkem, kterému se podařilo dosáhnout na metu milionu diváků v českých kinech. Slavnostní vyhlášení jejího „milionáře“ se uskuteční již dnes, tedy 8. července 2010, na 45. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary, kde je film uváděn v sekci České filmy 2009 – 2010.

Režisér Jiří Vejdělek natočil podle vlastního scénáře snímek na téma ženy a jejich komplikované vztahy k mužům. Slibný divácký snímek nabízí příjemnou zábavu s hvězdným hereckým obsazením. Září především Eliška Balzerová v roli živočišné babičky a věčné milenky Vilmy. Neméně zajímavě jsou obsazeny i další hlavní ženské role – Lenka Vlasáková (Vilmina dcera Helena) a Veronika Kubařová (Laura, Vilmina vnučka). Mužské postavy si zahráli Jiří Macháček (Michal), Roman Zach (novinář Dan) a Vojtěch Dyk (Jakub), jenž je zároveň spoluautorem a interpretem ústřední písně, kterou nahrála jeho kapela Nightwork.

Jiří Vejdělek se do myslí diváků zapsal úspěšným zpracováním románu Michala Viewegha Účastníci zájezdu, u jehož vzniku stála také televize Nova. Svůj režijní rukopis vtiskl i promo kampani Novy Vy jste naše hvězdy, na níž se podílel. Od roku 1996, kdy měl premiéru Svěrákův Kolja, se podařilo překonat miliónovou hranici návštěvnosti pouze třem domácím režisérům – Janu Svěrákovi (Kolja, Tmavomodrý svět, Vratné lahve), Janu Hřebejkovi (Pelíšky) a právě Jiřímu Vejdělkovi, jenž je ovšem prvním z těchto tvůrců, který je zároveň autorem scénáře i režisérem.