Hlavní navigace

Komerční banka se stala další bankou zapojenou do systému PayMyway

[Tisková zpráva] Praha, 14. 9. 2010 - Komerční banka a provozovatel platební metody PayMyway společnost BSC PRAHA podepsaly smlouvu o integraci PayMyway se systémem Mojeplatba. Komeční banka je tak v krátké době již třetí bankou, která se stává součástí systému PayMyway a jejíž klienti budou moci využít jeho výhod.

Sdílet

„Zapojení Komerční banky do PayMyway je potvrzením, že systém PayMyway je výhodný i pro největší banky na českém trhu. Samotné propojení eshopů přes jedno rozhraní s více bankami prostřednictvím systému PayMyway poskytuje přidanou hodnotu všem zúčastněným stranám – klientům zapojených bank umožňuje jednoduchou a bezpečnou online platbu, eshopům pak snadnou a rychlou integraci díky jednomu technickému rozhraní a bankám zefektivnění internetového bankovnictví, podporu retence klientů i úsporu nákladů,“ komentuje podpis smlouvy Lukáš Soukup, manažer PayMyway.

Neustále hledáme možnosti jak našim klientům zjednodušit platební styk. Zapojení služby Mojeplatba do systému PayMyway plně odpovídá této strategii a věříme, že výhody z integrace ocení jak nakupující, tak zapojené internetové obchody.“ řekl Mojmír Prokop, ředitel pro přímé kanály Komerční banky. PayMyway propojuje eshopy s internetovými bankovnictvími zapojených bank a umožňuje tak zaplatit za nákup v eshopu pomocí předvyplněného platebního příkazu, který zákazník potvrdí ve svém internetovém bankovnictví. Zákazníkem potvrzená platba PayMyway je bankou garantována, tj. nelze ji po odsouhlasení v internetovém bankovnictví zrušit, čímž eshop získává záruku, že platbu obdrží a může tedy zboží či službu okamžitě poskytnout. Obdobné systémy, které propojují eshopy s bankami prostřednictvím jednoho technického rozhraní, fungují velmi úspěšně v řadě západoevropských zemí, zejména v Nizozemí, Rakousku a Německu. Systém PayMyway je otevřen všem bankám, které disponují internetovým bankovnictvím a zároveň všem eshopům, které splňují bezpečnostní standardy a dodržují etické principy podnikání.

Komerční banka je jednou z nejefektivnějších univerzálních bank ve střední Evropě. Poskytuje klientům komplexní služby v oblasti drobného, podnikového a investičního bankovnictví. Celkem 8 624 zaměstnanců skupiny Komerční banky obsluhuje 2,7 milionu klientů, kteří mohou využít rozsáhlé sítě 395 obchodních míst v celé České republice. KB nyní provozuje 676 bankomatů. Jeden z kanálů přímého bankovnictví využívá 989 000 klientů. KB je součástí skupiny Société Générale, která je jednou z největších bankovních skupin v eurozóně (podle tržní kapitalizace). Jejích 157 000 zaměstnanců obsluhuje na celém světě více než 32 milionů individuálních klientů.

Společnost BSC PRAHA působí na trhu IT od roku 1990 a vedle České republiky má pobočku na Slovensku (BSC Prešov) a v Ruské federaci (BSC Msc). Mezi její klienty patří významné banky a pojišťovny ze střední a východní Evropy, mezi jinými například GE Money Bank, Raiffeisenbank, Alfa Bank nebo Citibank. Společnost BSC PRAHA byla průkopníkem v oblasti přímého bankovnictví a její produkty z řady GEMINI využívají miliony zákazníků pro správu svých financí. BSC PRAHA drží rovněž vedoucí pozici v oblasti regulatorního výkaznictví v České republice a je „Certified Advantage Partnerem“ společnosti Oracle pro produkty Oracle E-Business Suite, JD Edwards a Oracle Business Intelligence. Platební nástroj PayMyway je jedním z výsledků aktivit BSC PRAHA v oblasti inovací přímého bankovnictví a budování nových obchodních synergií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).