Hlavní navigace

Kompletní řešení: Telefonní ústředna (Soft PBX), ADSL modem, DSL směrovač, přístupový bod (AP) a přepínač se 4 porty v jednom zařízení

[Tisková zpráva] Eschborn, 11. ledna 2006 – D-Link představuje HorstBox Professional DVA-G3342SB, první integrované komunikační zařízení D-Link VoIP ISDN IAD (Integrated Access Device). V Německu vyvinutá VoIP brána spojuje v jednom řešení rozsáhlé funkce modemu, směrovače a telefonu. HorstBox tak nabízí malým a středním firmám s pobočkami, malým a domácím kancelářím (SOHO) i privátním uživatelům moderní a flexibilní telekomunikační softwarovou ústřednu (Soft PBX) pro IP telefonii, širokopásmové připojení k Internetu nebo Intranetu, přístupový bod WLAN a přepínač se 4 porty.

Sdílet

HorstBox je vhodný pro použití v hybridních sítích s běžnými analogovými, ISDN a také IP telefony pro zajištění postupného přechodu k VoIP. Softwarová telekomunikační ústředna je přitom kompatibilní se všemi běžnými SIP službami. HorstBox by měl být k dispozici koncem prvního čtvrtletí 2006.

Přehled klíčových vlastností

  • ADSL/ADSL2+ (rychlost přenosu: downstream až 24Mb/s, upstream až 1 Mb/s)
  • Softwarové ústředna (Asterisk™; až 8 ISDN a 2 analogová koncová zařízení, až 8 SIP účtů)
  • QoS (priorita podle IP)
  • 100% kompatibilní se všemi běžnými SIP službami
  • Přepínač se 4 porty
  • WLAN: 802.11b a 802.11g
  • Rozsáhlé bezpečnostní funkce: integrovaný SPI firewall; WPA, WPA2, TKIP, AES, Pre-Shared Key
  • 1× USB (2.0)
  • 2 ISDN přípojky (interní a externí)
  • 3 analogové přípojky (1× externí, 2× interní)

HorstBox: Univerzální komunikační řešení všech požadavků
S integrovanou softwarovou ústřednou na bázi softwaru Asterisk™ umožňuje HorstBox velmi kvalitní telefonování přes Internet, aniž by bylo zapotřebí mít zapnutý počítač. Asterisk™ nabízí plný rozsah funkcí výkonné telekomunikační ústředny. Přenos hlasových dat probíhá na bázi protokolu SIP nebo alternativně přes IAX (InterAsterisk eXchange). O vysokou kvalitu řeči se stará QoS na bázi IP, který dá hlasovým datovým paketům potřebnou prioritu.

HorstBox je možné použít také v hybridních sítích, tvořených kombinací analogových, ISDN a SIP telefonů, se kterými je možné telefonovat přes pevnou síť nebo přes Internet.

„VoIP je aktuálním trendem s velkým tržním potenciálem“, řekl Horst Toddenroth, manažer prodeje telekomunikačních a ISP produktů D-Link. „Naším cílem je angažovat se v tomto stále se rozšiřujícím úseku trhu. Proto jsme se během vývoje HorstBoxu snažili maximálně zohlednit potřeby uživatelů. Jsme přesvědčeni, že poskytovatelé služeb a firemní i privátní zákazníci budou s tímto perspektivním řešením VoIP spokojeni.“

Rozsáhlé zabezpečovací funkce
O maximální bezpečnost přenosu dat pečuje integrovaný SPI firewall a také řada bezpečnostních mechanizmů, jako WPA/WPA2, TKIP, AES a autentizace v režimu Pre-Shared Key. Speciálně pro bezpečný přenos hlasových dat podporuje firewall síťový protokol STUN (Simple Traversal of UDP over NATs).

Velké snížení firemních nákladů na telefonování!
Pomocí HorstBoxu a Asterisk serveru je možné propojit přes síť několik lokalit. Hovory v rámci podnikové sítě lze tedy vést bez jakýchkoli dalších poplatků. K tomu je možné pomocí funkce pro přesměrování s nejnižšími náklady (Least Cost Routing (LCR)) automaticky zvolit cenově nejvýhodnější spojení. Integrovaný přístupový bod WLAN umožňuje bezdrátové připojení mobilních zařízení. HorstBox je dále vybaven USB portem pro připojení tiskárny nebo diskové jednotky. Celé zařízení je možné snadno a pohodlně instalovat pomocí Plug&Play a konfigurovat a ovládat přes přehledné uživatelské rozhraní.

O společnosti D-Link
Společnost D-Link, která byla založena před 20ti lety v roce 1986, je největším výrobcem síťových produktů mimo území USA. Společnost dosáhla pozice jednoho z předních dodavatelů síťových broadbandových digitálních prvků pro hlasovou a datovou komunikaci a řešení pro digitální domácnosti, malé a střední podniky či velké společnosti. S miliony vyrobených a distribuovaných síťových a komunikačních produktů má D-Link významné postavení na trhu a jeho produkty vykazují vysoký poměr cena/výkon. D-link má zastoupení ve 20 zemích po celé Evropě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).