Hlavní navigace

Kompletní zajištění a pronájem serveru pro služby SERVER HOSTING již od 5 999,- Kč měsíčně

[Tisková zpráva]

Sdílet

INTERNET OnLine nabízí kompletní zajištění a pronájem serveru pro služby SERVER HOSTING již od 5 990,–Kč měsíčně

INTERNET OnLine, internetová divize ČESKÉHO TELECOMU a.s, uvedla 1.června 2001 na trh novou službu DEDICATED SUN SERVER, která patří do nově nabízené kategorie služeb DEDICATED HOSTING.

Služba nabízí kompletní zajištění a pronájem serveru pro služby SERVER HOSTING. Pronajatý server je umístěn v prostorách se zálohovaným napájením a je připojen do Internetu prostřednictvím páteřní sítě INTERNET OnLine. Součástí nabídky je i komplexní servis pronajatého hardware. Každý zákazník, který si novou službu objedná, automaticky získává na pronajatém serveru předinstalovaný software pro www, který je konfigurován odborníky INTERNET OnLine.

Výhodou služby DEDICATED SUN SERVER je především možnost okamžitého nasazení výkonného serveru s nakonfigurovaným software a dále nabídka splátkové úhrady. Smlouva se uzavírá na 12 měsíců a může být automaticky prodlužována. Zákazník má server vyhrazen pouze pro vlastní potřebu a sám si zvolí způsob jeho použití. Je možné ho například využít k provozování www prezentací a aplikací, elektronických obchodů, redakčních systémů, mail serverů atd. Zákazník získává na pronajatý server vzdálený přístup, kterým řídí jeho instalaci, nastavení aplikací i správu. Zároveň přenechává veškerou zodpovědnost za funkčnost hardwarové části serveru na svém provozovateli.

V rámci uvedení této služby je připravena mimořádná cenová nabídka, která platí do 31.července 2001. Zákazník může získat službu již od 5 990,–Kč měsíčně.

Pro první etapu DEDICATED HOSTING jsou připraveny značkové servery řady NETRA od SUN Microsystems s předinstalovaným operačním systémem Solaris 8. Server SUN NETRA X1 lze získat již od 5.990,– Kč a SUN NETRA T1 od 10.990,– Kč měsíčně. Cena zahrnuje měsíční pronájem serveru, jeho servis, umístění a připojení . V ceně služby je zahrnut také přenos 10 GB dat měsíčně.

Technická specifikace SUN serverů:

Model Procesor Paměť Pevný disk
SUN Netra X1 UltraSPARC-IIe 400 MHz 128 MB RAM 20 GB IDE
SUN Netra T1 UltraSPARC-IIe 500 MHz 256 MB RAM 18 GB SCSI

Po prvním roce se výrazně snižuje měsíční poplatek za pronájem serverů – v případě uvedených modelů SUN NETRA X1 na 4.990,– Kč a SUN NETRA T1 dokonce na 6.990,–Kč

Zajímavé ceny a splátkový systém zpřístupňují službu široké internetové veřejnosti.

Nabídka služby DEDICATED SERVER SUN je připravena na internetové adrese www.iol.cz. Součástí služby je záruka na hardware po celou dobu služby, výměna vadných komponent nejpozději do 2 pracovních dnů od nahlášení závady, možnost přikoupení nového hardware a další výhody.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).