Hlavní navigace

Nová příležitost pro diváky ČT1: Komunikujte se Světem ČT

[Tisková zpráva] Atraktivní pohledy do zákulisí veřejnoprávní televize, pestřejší žánrovou členitost a dynamickou komunikaci s diváky prostřednictvím známých tváří z obrazovky nabídne nový pořad Svět ČT. Pravidelně se bude objevovat na programu ČT1 v neděli od 16:40 hodin. Poprvé už 6. března.

Sdílet

Svět ČT přinese hlubší pohledy do televizního zákulisí. Dynamickou formou přiblíží televizní program nadcházejícího týdne, mimořádné akce televize veřejné služby a neposlední řadě nabídne divákům další z možností přímé komunikace. „Svět ČT – to je svět informací, osobností, natáčení a novinek. Každé nedělní odpoledne v něm diváci najdou aktuality z České televize. Prozradíme jim, co se pro ně chystá, a tak by u toho rozhodně neměli chybět,“ upřesňuje tvůrce pořadu Jiří Podlipný.

Do Světa ČT zavedou diváky moderátorky Marcela Augustová a Jolana Voldánová. K návštěvě různých „světadílů“ ČT je pozvou i prostřednictvím předtočených příspěvků.

Součástí Světa ČT budou také pravidelné rubriky:

  • Svět natáčení – tam bych chtěl být… Reportáže z natáčení, castingu, herecké šatny, zkrátka atraktivní pohled do televizní kuchyně poodhalí taje zajímavých i všedních profesí
  • Svět příštího týdne – to musím vidět… Lákavý mnohovrstevnatý příspěvek v sobě zkombinuje nejrůznější žánry (objevení zajímavého kontextu, rozhovor s představiteli hlavních rolí, dabéry, ukázky z pořadů, archivní záběry)
  • Svět osobností – s tím (s tou) bych chtěl mluvit… Atraktivní rozhovor s lidmi, bez nichž si už Českou televizi nedokážeme představit
  • Svět kontaktů – to mě zajímá… Slovo mají diváci: jejich dotazy, podněty, vyjádření k pořadům
  • Svět informací – to musíte vědět… Informace o akcích České televize, edičních počinech, oceněných pořadech a dalších zajímavých souvislostech

Do Světa kontaktů a informací diváky zve tiskový mluvčí ČT Ladislav Šticha, který bude odpovídat na jejich dotazy v pondělí 7. 3. od 11:00 hodin na chatu České televize.

Otázky je mu možné položit už nyní: www.ceskatele­vize.cz/svetct

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).