Hlavní navigace

Koncert Chceme žít s vámi bavil už popatnácté

[Tisková zpráva] Šest tisíc diváků zaplnilo v úterý 20. dubna pražskou O2 arenu, aby se zúčastnilo tradičního charitativního koncertu Chceme žít s vámi, který každoročně pořádá Nadace Nova pro mentálně postižené děti a dospělé ze specializovaných ústavů celé republiky. Na letošním jubilejním patnáctém ročníku je po tři hodiny bavilo bez nároku na honorář patnáct zpěváků a kapel, mj. Michal David, Daniel Hůlka, Ilona Csáková, Martin Chodúr, Petr Kolář, Olympic či Maxim Turbulenc. Akci již poosmé moderovali Dalibor a Adéla Gondíkovi.

Sdílet

Praha 21. dubna 2010 – Charitativní koncert pro mentálně postižené děti a dospělé Chceme žít s vámi se včera konal už popatnácté. Letos poprvé ovšem přišlo více žádostí z celé republiky, než je vymezená kapacita akce. Na výjimečné setkání letos přijelo na šest tisíc hendikepovaných z více než 200 specializo­vaných ústavů celé republiky.

Všechny účastníky přivítala v úvodu koncertu ředitelka marketingu TV Nova Miloslava Nováková. Vyjádřila radost z tak obrovského počtu diváků, kteří do Prahy přijeli, ocenila náročnou práci jejich vychovatelů a ošetřovatelů a popřála všem skvělou zábavu. A pak už se na pódiu v aréně, naplněné k prasknutí, střídal jeden host za druhým.

Jako první navodili náladu moderátoři Snídaně s Novou Marta Ondráčková, Iveta Kořínková, Zora Kepková, Pavel Svoboda, Roman Krejčíř a Aleš Lehký s písní příhodně nazvanou Tak se odvaž. A to jim šest tisíc přítomných rádo splnilo. Obrovské nadšení budily především rytmické písničky, které si mohli všichni s interprety zazpívat, např. Mašinka od Maxim Turbulenc, Když se načančám od Heidi Janků nebo Želva z repertoáru skupiny Olympic.

Bouřlivého přivítání se dostalo vítězi Česko Slovenské SuperStar Martinu Chodúrovi a jeho koncertní premiéře písničky Hey Girl. Publikum také potěšil 23členný dívčí pěvecký soubor Petrklíč, který na pódiu doprovodil Petra Kotvalda. O finále tříhodinového maratónu se třemi písněmi postaral Michal David. Všechny účinkující hvězdy vystoupily na koncertě Chceme žít s vámi bez nároku na honorář.

Ohlédnutí za patnáctým ročníkem koncertu odvysílá TV Nova v sobotu 1. května ve 14:10 hodin.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).