Hlavní navigace

Koncert vítězů 15 ročníku soutěže Concerto Bohemia - 11.11.2006

[Tisková zpráva] Koncert vítězů nejmladší soutěže Českého rozhlasu, která vznikla před patnácti lety v Praze, se uskuteční v sobotu 11. listopadu 2006 od 19.00 hodin ve Velkém sále Paláce Žofín. Živě jej bude přenášet Český rozhlas 3 – Vltava, ze záznamu Česká televize. Koncert se každým rokem koná u příležitosti Dne boje studentů za svobodu a demokracii.

Sdílet

„Concerto Bohemia si za dobu své existence nekompromisně a zcela oprávněně vydobylo místo na slunci a patří po boku Prix Bohemia Radio a Concertina Praga k nejvýraznějším neprogramovým aktivitám Českého rozhlasu. Současně naplňuje jeho veřejnoprávní poslání spočívající nejen ve službě posluchačům, ale v tomto případě i podává pomocnou ruku stovkám talentovaných mladých hudebníků v celé České republice. Na „žofínské“ setkání s těmi nejlepšími se upřímně těším“, říká výkonný ředitel Českého rozhlasu Josef Havel.

Soutěž Concerto Bohemia vyhlašují Český rozhlas a Česká televize. Je určena mladým amatérským i budoucím profesionálním umělcům a je mladším sourozencem slavné mezinárodní rozhlasové soutěže Concertino Praga. Obě soutěže jsou založeny na anonymním hodnocení soutěžních nahrávek. Uskutečňuje se ve dvouletém cyklu. V jednom roce se jí zúčastňují studentské a žákovské soubory v počtu od 6-ti do 12-ti hráčů a orchestry v obsazení od 36-ti do 50-ti hráčů. V dalším roce pak komorní ansámbly od 12-ti do 36-ti hráčů. Poroty jsou sestaveny zvlášť pro smyčcové a dechové soubory. Jejich čestným předsedou a patronem celé soutěže je Prof. Ilja Hurník.