Hlavní navigace

KONCERT VÍTĚZŮ CONCERTO BOHEMIA 2009 NA ŽOFÍNĚ

[Tisková zpráva] Koncert vítězů 18. ročníku Národní rozhlasové a televizní soutěže žákovských a studentských orchestrů Concerto Bohemia 2009 se koná již tuto sobotu, 14. listopadu, ve Velkém sále paláce Žofín od 19.00 hodin. Koncert bude přímým přenosem vysílat Český rozhlas 3 – Vltava, Česká televize jej odvysílá 5. prosince od 20.00 hodin na programu ČT 2. Moderátorem večera je Lukáš Hurník.

Sdílet

Na Koncertě vítězů vystoupí, jak rozhodla na základě poslechu profesionálních studiových nahrávek pořízených Českým rozhlasem odborná porota již v červnu tohoto roku, celkem devět souborů. Porota v čele s čestným předsedou Iljou Hurníkem a členy Jiřím Temlem, Karlem Bělohoubkem, Markem Hrubeckým a Václavem Blahunkem vyhodnotila jako vítězné tyto soubory:

SARABANDA – flétnový soubor ZUŠ Rychnov nad Kněžnou
ORCHESTRA PICCOLO MA GIOCOSO – ZUŠ Police nad Metují
HRADISSTIE BRASS CHOLERICA – ZUŠ Uherské Hradiště
FILHARMONIE MLADÝCH Praha
ARIES – soubor bicích nástrojů, Liberec
KOMORNÍ FLÉTNOVÝ SOUBOR S FAGOTEM Konzervatoře České Budějovice
MORAVSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR Konzervatoře Brno
DECHOVÁ HARMONIE Konzervatoře České Budějovice
SYMFONICKÝ ORCHESTR Pražské konzervatoře

Absolutním vítězem se stal MORAVSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR Konzervatoře Brno.

Vzhledem k tomu, že Concerto Bohemia dosáhlo v tomto roce „plnoletosti“, bude součástí programu koncertu také skladba k 18. narozeninám soutěže, a to v podání fagotisty Jana Hudečka (laureáta sesterské soutěže Concertino Praga z roku 2008).

Na závěr večera zahrají všechny vítězné soubory dohromady, jak je již tradicí tohoto slavnostního koncertu, Studentskou hymnu Gaudeamus Igitur. Spojené orchestry bude řídit František Pospíšil.

Český rozhlas a Česká televize zároveň vyhlašují 19. ročník soutěže, který je vypsán pro orchestry a soubory smyčcové nebo s převahou smyčcových nástrojů od 12 do 36 hráčů a orchestry nebo soubory dechových nástrojů od 12 do 36 hráčů.

Termín podání přihlášky Concerto Bohemia 2010 je 23. prosince 2009. Program letošního slavnostního Koncertu vítězů i vyhlášení 19. ročníku soutěže naleznete (včetně podrobnějších informací) na www.rozhlas.cz/con­certo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).