Hlavní navigace

KONCERT VÍTĚZŮ CONCERTO BOHEMIA 2009 NA ŽOFÍNĚ

[Tisková zpráva] Koncert vítězů 18. ročníku Národní rozhlasové a televizní soutěže žákovských a studentských orchestrů Concerto Bohemia 2009 se koná již tuto sobotu, 14. listopadu, ve Velkém sále paláce Žofín od 19.00 hodin. Koncert bude přímým přenosem vysílat Český rozhlas 3 – Vltava, Česká televize jej odvysílá 5. prosince od 20.00 hodin na programu ČT 2. Moderátorem večera je Lukáš Hurník.

Doba čtení: 1 minuta

Na Koncertě vítězů vystoupí, jak rozhodla na základě poslechu profesionálních studiových nahrávek pořízených Českým rozhlasem odborná porota již v červnu tohoto roku, celkem devět souborů. Porota v čele s čestným předsedou Iljou Hurníkem a členy Jiřím Temlem, Karlem Bělohoubkem, Markem Hrubeckým a Václavem Blahunkem vyhodnotila jako vítězné tyto soubory:

SARABANDA – flétnový soubor ZUŠ Rychnov nad Kněžnou
ORCHESTRA PICCOLO MA GIOCOSO – ZUŠ Police nad Metují
HRADISSTIE BRASS CHOLERICA – ZUŠ Uherské Hradiště
FILHARMONIE MLADÝCH Praha
ARIES – soubor bicích nástrojů, Liberec
KOMORNÍ FLÉTNOVÝ SOUBOR S FAGOTEM Konzervatoře České Budějovice
MORAVSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR Konzervatoře Brno
DECHOVÁ HARMONIE Konzervatoře České Budějovice
SYMFONICKÝ ORCHESTR Pražské konzervatoře

Absolutním vítězem se stal MORAVSKÝ KOMORNÍ ORCHESTR Konzervatoře Brno.

Vzhledem k tomu, že Concerto Bohemia dosáhlo v tomto roce „plnoletosti“, bude součástí programu koncertu také skladba k 18. narozeninám soutěže, a to v podání fagotisty Jana Hudečka (laureáta sesterské soutěže Concertino Praga z roku 2008).

Na závěr večera zahrají všechny vítězné soubory dohromady, jak je již tradicí tohoto slavnostního koncertu, Studentskou hymnu Gaudeamus Igitur. Spojené orchestry bude řídit František Pospíšil.

Český rozhlas a Česká televize zároveň vyhlašují 19. ročník soutěže, který je vypsán pro orchestry a soubory smyčcové nebo s převahou smyčcových nástrojů od 12 do 36 hráčů a orchestry nebo soubory dechových nástrojů od 12 do 36 hráčů.

Termín podání přihlášky Concerto Bohemia 2010 je 23. prosince 2009. Program letošního slavnostního Koncertu vítězů i vyhlášení 19. ročníku soutěže naleznete (včetně podrobnějších informací) na www.rozhlas.cz/con­certo.