Česká televize ukončí v závěru června 2010, v souladu s vládním nařízením o Technickém plánu přechodu (TPP), analogové zemské vysílání ze zbývajících vysílačů velkého výkonu v územní oblasti České Budějovice. Ve stejnou dobu vypne i analogové vysílače ČT2 Ostrava – Hošťálkovice a Jihlava – Javořice.
Analogové vysílače velkého výkonu ČT1 České Budějovice – Kleť (39. kanál), ČT1 Tábor – Radimovice (27. kanál) a ČT1 i ČT2 Vimperk – Mařský vrch (32. a 47. kanál) ukončí provoz ve středu 30. června 2010.
Rovněž ve středu 30. června 2010 budou definitivně vypnuty analogové vysílače velkého výkonu ČT2 Jihlava – Javořice (42. kanál) a Ostrava – Hošťálkovice (51. kanál), a to s předstihem oproti původnímu záměru, nicméně zcela v souladu s TPP, který stanovuje květen 2011 v případě Javořice a listopad 2011 pro Hošťálkovice jako nejzazší termíny vypnutí. V oblastech pokrytí obou zmíněných vysílačů je již dostupné digitální zemské vysílání veřejnoprávního multiplexu se všemi čtyřmi programy ČT z vysílačů Jihlava – Javořice (33. kanál, od 30. 6. 2009), respektive Ostrava – Slezská Ostrava (54. kanál, od 31. 10. 2008) a Ostrava – Hošťálkovice (54. kanál, od 1. 3. 2009), navíc síť 1 v územní oblasti Ostrava posílí právě od 30. 6. 2010 vysílač Frýdek – Lysá hora (54. kanál, spuštěn bude o měsíc dříve oproti původnímu plánu). Proto je v diskutovaných regionech další souběh analogového zemského vysílání neekonomický. Diváci, kteří dosud nepřešli na digitální příjem, mají nyní bezmála čtvrt roku, aby tak učinili.
Signály všech vysílačů velkého výkonu vypínaných 30. června 2010 budou od 4. května 2010 označené piktogramem (symbol v podobě čtyř čtverečků v pravém spodním rohu obrazovky) a od 2. června 2010 také textovou lištou s bližšími informacemi. Podle těchto grafických prvků diváci snadno poznají, že přijímají analogové zemské vysílání, jehož vypnutí se blíží, a musí se tedy připravit na digitální příjem.
Analogový signál z vysílačů na Kleti (ČT1), v Radimovicích (ČT1), na Mařském vrchu (ČT1 i ČT2), Javořici (ČT2) a v Hošťálkovicích (ČT2), označený od uvedených termínů piktogramem a textovou lištou, přebírá také řada analogových převaděčů. Diváci přijímající Jedničku a/nebo Dvojku z těchto analogových vysílačů malého výkonu proto na svých obrazovkách zaznamenají piktogram a textovou lištu také. Na mnoha takových analogových převaděčích tím bude správně signalizováno jejich vypnutí k 30. červnu 2010. V některých případech se však bude jednat jen o důsledek jediného reálného technického řešení, takové převaděče budou přeladěné na jiný zdroj, oba grafické prvky z jejich signálu zmizí a jejich analogové vysílání bude prozatím zachováno i po 30. 6. 2010. Česká televize zveřejní podrobné informace na přelomu dubna a května 2010.
Síť 1 provozovaná Českou televizí šíří digitální zemské vysílání (DVB-T) multiplexu veřejné služby – programy ČT1, ČT2, zpravodajský ČT24 a sportovní ČT4 v digitální kvalitě, digitální doplňkové služby a stanice Českého rozhlasu. Digitální zemské vysílání lze přijímat pomocí set-top-boxu nebo digitálního televizoru s DVB T tunerem. Nezbytná je také nepoškozená, správně nasměrovaná pevná venkovní anténa (pokojová dostačuje jen ve výjimečných případech) a anténní svod z odpovídajícího, neponičeného koaxiálního kabelu. Zásadní potíže může působit nevyhovující zesilovač či rozbočovač signálu. Bezpodmínečně nutná je odborná úprava převážné většiny systémů společných televizních antén (STA) v bytových domech. Více o digitalizaci České televize ve vysílání ČT, v internetovém speciálu www.digict.cz, v teletextu ČT1 (strana 650) a v Diváckém centru ČT – horká linka digitalizace 261 13 74 74 (denně 7:30 – 20:00 hodin).