Hlavní navigace

Konec analogového vysílání ČT na Domažlicku – informační spoty

[Tisková zpráva] Česká televize vysílá ode dneška, tedy od 7. srpna 2007, mimořádné spoty, které diváky na Domažlicku a v okolí upozorňují na vypnutí analogového vysílače Vraní vrch k 31. srpnu t. r.

Sdílet

V souvislosti s ukončením analogového vysílání kanálů ČT1 a ČT2 pro Domažlicko z vysílače Vraních vrch k datu 31. srpna 2007 zahajuje Česká televize dnem 7. srpna 2007 vysílání speciálního spotu v rámci uvedeného regionu. Spot informuje diváky o nutnosti přechodu na digitální příjem. Spoty v délce 30 sekund jsou vysílány spolu s grafickou znělkou České televize minimálně 5× v průběhu celého dne, včetně hlavního vysílacího času v době, kdy jsou na obrazovce celoplošně zařazeny upoutávky na pořady ČT.

Součástí spotu je i vysvětlení speciálního symbolu (piktogramu), který jako jednoznačné označení vypínaných vysílačů programů ČT1 a ČT2 včlenila Česká televize do vysílání již od 1. července 2007. Symbol je situován v pravém spodním rohu obrazovky a má podobu čtyř malých čtverců. Diváci, kteří přijímají takto označené vysílání, se musí dovybavit zařízením pro digitální zemský příjem, anebo tam, kde je to možné, zajistit si příjem z jiného vysílače.

Dále spot poskytuje kontaktní údaje, kam se obrátit v případě dalších dotazů. Spot také odkazuje na webové stránky www.digict.cz a na teletextovou stránku ČT1 číslo 650, kde jsou k dispozici podrobné a aktuální informace k digitalizaci vysílání. Spot bude od 8. srpna k vidění také na webových stránkách ČT.