Hlavní navigace

Konec analogu v územní oblasti Plzeň se obešel bez problémů

[Tisková zpráva] Podle průzkumu, který si týden po ukončení zemského analogového TV vysílání v územní oblasti Plzeň nechala udělat Národní koordinační skupina pro digitální vysílání v ČR (NKS), jen tři procenta domácností nepřešla na digitální TV vysílání před vypnutím analogového. „Nejčastěji opozdilci přechod na digitální vysílání odkládali z časových důvodů s tím, že ho dořeší až po ukončení analogu,“ upřesnil národní koordinátor Zdeněk Duspiva.

Sdílet

Průzkum byl realizován na vzorku 600 respondentů v období 8. – 14. října 2009. Podle jeho výsledků více jak polovina (53 %) domácností přešla na zemské digitální televizní vysílání, 22 % respondentů dalo přednost satelitnímu příjmu a 17 % kabelové TV. Analogový příjem z jiných vysílačů dále využívá 5 % respondentů, žádný signál nepřijímají 2 % respondentů, IPTV využívá 1 % respondentů. Jen 9 % respondentů se setkalo při přechodu na digitální TV vysílání s nějakým problémem, nejčastěji horší kvalitou signálu spojenou s nutností úpravy individuálních antén či anténních systémů.

Informační kampaň k přechodu na digitální TV vysílání hodnotilo kladně 83 % respondentů, 17 % ji považuje za nedostatečnou a 0 % (3 odpovědi) za velmi špatnou. Celková informovanost o ukončení zemského analogového televizního vysílání činila 99 % respondentů. Nejdůležitějším zdrojem informací byly pro obyvatele územní oblasti Plzeň Diginoviny (22 %) a televizní vysílání (23 %). Následuje internet (18 %), tisk (15 %), infolinka (12 %), rozhlasové vysílání (8 %) a digihlídky (2 %).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).