Hlavní navigace

NETGEAR ohlašuje konec nutnosti ukládat data na lokální média

[Tisková zpráva] Společnost NETGEAR nabízí celosvětově první úložný systém, který podporuje přesouvání multimediálního obsahu mezi různými druhy médií

Sdílet

Praha, 14. září 2010 – Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), celosvětový dodavatel technologicky inovativních síťových řešení pro podniky domácnosti, a poskytovatele služeb, uvedla novou řadu úložných zařízení, které odstraňují nutnost používat pro ukládání dat lokální (místní) média. Síťové úložné systémy ReadyNAS Ultra se 4 a 6 diskovými pozicemi jsou díky své spolehlivosti, výkonu a podnikovým funkcím ideální pro podniky, ale také pro náročné uživatele, kteří usilují o naprostou volnost digitálního multimediálního obsahu napříč různými druhy médií i místa přístupu. Jedná se o vůbec první řadu úložných produktů s funkcemi přesouvání multimediálního obsahu, která umožňuje uživatelům přistupovat k souborům z jakéhokoli místa a jakéhokoli síťového zařízení. Řada Ultra je více než dvakrát rychlejší oproti starším modelům systémů ReadyNAS NV+ a nabízí rovněž uživatelské rozhraní plně lokalizované do českého jazyka. K dispozici jsou jak bezdiskové verze, tak i modely obsahující předinstalované pevné disky.

Revoluční integrace technologií Skifta a Orb a TiVo
NETGEAR ReadyNAS Ultra 4 je splněný sen fanouška technologií. Umožňuje kódovat, dekódovat a streamovat HD video bez ohledu na to, kde je uloženo; může také přehrávat hudbu a video na jakémkoli zařízení s certifikací DLNA díky zabudované technologii Skifta. Technologie ORB se pak postará o přehrávání videa, hudby a fotografií na iPhone nebo jiném vhodném chytrém telefonu. K této funkcionalitě NETGEAR přidal i procesory Intel Atom a plnou funkčnost X-RAID2, takže výsledkem je multimediální NAS bez kompromisů. Uživatelé mohou získat centrální úložiště s plnou datovou redundancí a dostatečnou úložnou kapacitou na několik let. Integrace zařízení NETGEAR ReadyNAS s technologií TiVo navíc umožňuje uživatelům streamovat video programy, hudbu a fotky na jakýkoli přístroj TiVo v domácnosti.(1)

Nemodernější technologie i pro uživatele starších ReadyNASů zdarma
NETGEAR dbá na ochranu investic svých zákazníků, které vložili do datových úložišť ReadyNAS; umožňuje proto doinstalování pokrokových technologií obsažených v nové řadě ReadyNAS Ultra i majitelům dříve zakoupených úložišť z modelových řad ReadyNAS NVX a ReadyNAS Pro. Tato funkcionalita je k dispozici ve formě add-on doplňku na stránkách celosvětové komunity uživatelů přístrojů NETGEAR ReadyNAS – www.readynas.com.

Řada ReadyNAS Ultra mění způsob, jak lidé pracují s multimediálním obsahem
„Přístroje NETGEAR ReadyNAS Ultra představují zásadní průlom v konvergenci mobility a spotřeby obsahu,“ řekl Drew Meyer, marketingový ředitel divize úložných produktů NETGEAR. „Zařízení ReadyNAS byla vždy vynikající volbou pro ukládání, sdílení a ochranu mediálního obsahu, ale naše nová technologie posouvá možnosti využívání obsahu na zcela jinou úroveň. Uživatelé nyní mohou přesouvat média z libovolného síťového umístění na téměř libovolné zařízení a klidně odpojit lokální disky.“

 • Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra jsou prvními úložnými systémy s podporou přesouvání médií (Skifta) – uživatelé mohou vzdáleně přistupovat ke svým soukromým sbírkám médií z PS3, XBox 360 či jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA, aniž by se museli zabývat fyzickým umístěním obsahu.
 • Produkty NETGEAR ReadyNAS Ultra jsou také vůbec prvními síťovými úložišti schopnými překódovat obsah – již během přenosu. Díky integraci technologie Orb mohou automaticky formátovat a upravit streamované video pro používaná mobilní zařízení nebo prohlížeče.

Nejvyspělejší úložné funkce
„Jedná se o první úložná zařízení svého druhu na trhu,“ řekl Norm Bogen, analytik společnosti In-Stat. „Modely Ultra jsou skvělým rozšířením řady domácích úložných produktů NETGEAR. Poskytují pokročilé funkce pro multimediální nadšence, především rychlý přístup k uloženému mediálnímu obsahu z libovolného místa prostřednictvím jakéhokoli zařízení s certifikací DLNA­.“

Kromě toho nabízí řada NETGEAR ReadyNAS Ultra nejvyspělejší úložné funkce na současném trhu spotřebních zařízení NAS včetně unikátních funkcí automatické správy rozšiřování svazků X-RAID2, bezpečného vzdáleného přístupu s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote či služby pro zálohování a obnovení ReadyNAS Vault. Přístroje ReadyNAS Ultra jsou ideálním úložným systémem pro domácí i firemní uživatele, kteří hledají lepší způsob, jak spolehlivě pracovat s velkým množstvím dat.

Klíčové funkce

 • Rychlost zápisu/čtení až 105 Mb/s.
 • Integrovaná technologie iSCSI.
 • Dvakrát vyšší výkon oproti starším modelům ReadyNAS NV+.
 • Jednoduché automatické rozšíření úložné kapacity X-RADI2 s možností kombinace různě velkých HDD v poli a výměny za chodu bez nutnosti restartu.
 • Bezpečný a snadný vzdálený přístup k souborům pomocí funkce ReadyNAS Remote.
 • Funkce Rsync pro kopírování a synchronizaci souborů mezi více ReadyNAS zařízeními.
 • Bezpečný vzdálený přístup s funkčností drag-and-drop ReadyNAS Remote.
 • Zálohování a obnovení dat po síti ReadyNAS Vault s přístupem kdekoli na světě.
 • První DVR síťové úložiště kompatibilní s technologií TiVo, podporující transkódování Orb a nabízející funkcionalitu technologie Skifta.
 • Vestavěný Apple iTunes server.
 • Secure Sockets Layer (SSL).
 • Plánované zapnutí a vypnutí zvlášť pro každý den včetně funkce Wake-on-LAN.
 • Podpora souběžného zálohování z více PC/MAC počítačů a snadné obnovení dřívějších verzí souborů na několik kliknutí díky Memeo Premium Backup.
 • Architektura Intel pro vyšší úsporu energie.
 • Snadné nastavení díky průvodci FrontView v českém jazyce.
 • Až 6 pozic pro pevné disky s ochranou dat RAID 0, 1, 5, 6, hot-spare a X-RAID2.
 • Dvoujádrový procesor Intel Atom 1,66 GHz a paměť 1 GB DDR2 DIMM
 • 2× gigabitové ethernetové porty, 3× USB 2.0 porty.
 • Úložné protokoly CIFS/SMB (pro Windows), AFP (pro Mac OS), NFS (pro Linux a UNIX), HTTP/S (pro internetové prohlížeče) a podpora FTP/S

Zařízení NETGEAR ReadyNAS Ultra 4 a Ultra 6 jsou již v prodeji v síti všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za koncovou cenu začínající na 16 990 Kč vč. DPH (Ultra 4), resp. 24 990 Kč vč. DPH (Ultra 6).

Více informací o nové modelové řadě síťových úložných zařízení NETGEAR ReadyNAS Ultra, včetně jejich fotografií a technických specifikací, je k dispozici na webu www.netgear.cz/cs/pro­dukty/pro-domaci-uzivatele/ulozna-zarizeni-pro-domaci-uzivatele/readynas-ultra.html.

Další informace lze najít také na webových stránkách www.readynas.com.

O společnosti NETGEAR
Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Produkty jsou postaveny na osvědčených technologiích bezdrátového připojení, ethernetu a rozvodů elektrické energie, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné ovládání, pokročilé funkce, stylový design a neustálé inovace. NETGEAR poskytuje špičkovou kvalitu svých řešení, od 1. května 2007 nabízí doživotní záruku na všechny ProSafe produkty. Produkty NETGEAR se prodávají na více než 26 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz, případně www.netgear.com. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NET­GEAR.