Hlavní navigace

Konference Drupal.org v Szegedu má téměř 500 registrovaných, bude největší

[Tisková zpráva] Letošní setkání uživatelů, vývojářů, zákazníků a dodavatelů řešení kolem redakčního systému Drupal.org se koná v maďarském Sezgedu, registrováno je 497 účastníků.

Sdílet

Letošní Drupal.org konference se koná v 27.-30. srpna v maďarském Szegedu. Pravidelně konaná akce se těší velké pozornost všech, kteří se nějakým způsobem podílí na vývoji nebo úpravě populárního redakčního systému. V současnosti je na akci registrováno téměř 500 účastníků. Konference v Szegedu se tak zařadí mezi nejvýznamnější nekomerční akce konané ve střední Evropě a podle organizátorů se bude jednat o vůbec největší setkání zájemců o Drupal.org. Podle našich informací se na konferenci chystá také početná skupina českých příznivců.

Jakub Suchý, provozovatel serveru Drupal.cz o konferenci médiím prozradil: Letošní akce v Sezgedu je významná nejenom tím, že se koná poprvé ve střední Evropě, ale také proto, že se ukazuje, že o Drupal.org je obrovský zájem, a tento systém konkuruje komerčním řešením. Na akci se samozřejmě s kolegy vydáme.

Zájemci o konferenci v Maďarsku najdou více informací zde: http://szeged2008­.drupalcon.org Uvažujeme o tom, že bychom každoročně organizovali podobnou konferenci pro české uživatele a zákazníky, dodal Jakub Suchý. Mezi velké výhody Drupal.org patří:

  • modularita,
  • snadno se rozšiřuje a napojuje na další informační systémy, robustnost,
  • velká programátorská a uživatelská základna,
  • otevřený a veřejně přístupný kód podléhající licenci GNU/GPL.

O systému Drupal.org

Drupal.org je dílem holandského studenta Driese Buytaerta, který v roce 2000 vytvořil jeho první verzi, aby mohl se svými kolegy studenty sdílet informace. Slovo pochází od Dorp – holandsky vesnice. Drupal.org dnes funguje na tisících webových serverech a poskytuje informace miliónům uživatelů. Drupal.org je redakční systém volně dostupný na internetu a vyvíjený stovkami vývojářů. Je založen na modulární architektuře, což mu dovoluje kolem malého stabilního jádra budovat robustní a přitom výkonný redakční systém.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).