Hlavní navigace

Konference INSPO bude také pro ohluchlé

[Tisková zpráva] Převratnou novinku přináší ve svém 8. ročníku konference INSPO – Internet a informační systémy pro osoby se specifickými potřebami. Její program bude v sobotu 8. března v Kongresovém centru Praha poprvé tlumočen i do psaného textu promítaného na plátno. To umožní účast i těm neslyšícím, kteří ohluchli většinou v dospělosti a kvůli neznalosti znakového jazyka byli dosud z obdobných akcí prakticky vyloučeni.

Sdílet

INSPO 2008 předvede, jak mohou řečové technologie pomoci občanům se zdravotním postižením, přiblíží tvorbu autorů malujících ústy, soustředí se na využití e-learningu ve vzdělávání, shrne zkušenosti z aplikace zákona o sociálních službách a poskytne rady účastníkům, jak mohou nechat vydělávat svoje webové stránky.

Na konferenci budou také vyhlášeny výsledky 4. ročníku literární soutěže Internet a můj handicap, do které se sešlo rekordních 42 příspěvků. Jejich autoři v nich na svých životních příbězích dokumentují, jak nesmírně pozitivně ovlivňuje internet život lidí s jakýmkoliv druhem zdravotního postižení.

Kvůli velkému zájmu veřejnosti bude zřejmě konference přesunuta do větších prostor Kongresového centra, než probíhala v minulých letech. Přístup do nich je samozřejmě rovněž bezbariérový, parkování pro vozíčkáře je zajištěno na ploše před služebním vchodem. Účast na konferenci je zdarma, podmínkou je však předběžná registrace, kterou lze ještě provést na www.helpnet.cz/in­spo/inspo-2008.

Konferenci 2008 pořádají jako jednu z hlavních akcí 11. ročníku Března – měsíce internetu sdružení BMI, Alfa Human Service, AISO a Křižovatka.cz, partnery konference jsou AutoCont, Konto Bariéry a Zentiva, velké slevy na knihy nabídne účastníkům Zoner Press.

Organizátorem projektu Březen – měsíc internetu je BMI sdružení. Hlavním partnerem 11. ročníku BMI je Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR, mediálními partnery jsou Český rozhlas, Protext – PR servis ČTK, deník Právo, vydavatelství Business Media CZ, Reader´s Digest Výběr a Vogel Burda Communications, odborným partnerem FORInternet.

Kontakt: Jaroslav Winter, BMI sdružení, winter@brezen.cz, 777 807 727

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).