Hlavní navigace

Konference Internet a Technologie 09 přilákala více než 550 zájemců o internetové technologie

[Tisková zpráva] Praha, 8. května 2009 – Ve čtvrtek 4. června se v Klubu Lávka na Novotného lávce v Praze uskutečnil druhý ročník odborné konference s názvem Internet a Technologie 09. Setkání českých specialistů z oblasti internetu a internetových technologií připravilo už podruhé v jeho historii sdružení CZ.NIC, správce české domény nejvyšší úrovně .CZ. Jednotliví přednášející se ve svých příspěvcích věnovali aktuálním tématům internetového světa. Návštěvníci se tak mohli dozvědět více například o zranitelnosti BGP, bezpečnostních týmech CERT a CSIRT nebo o aktuálním stavu a perspektivách elektronického podpisu. Konferenci Internet a Technologie 09 sledovalo v sále 153 návštěvníků. On-line přenos potom více než 400 zájemců; někteří z nich i přes moderní internetový protokol IPv6.

Sdílet

„Zájem o konferenci nás mile překvapil. Na akci nakonec přišlo ještě více lidí, než kolik jsme měli původně přihlášeno. Do sálu jsme tedy museli o první přestávce přidávat židle, aby si všichni zájemci měli kam sednout. Stejně tak nám udělal radost i zájem o on-line přenos. Více než 400 zájemců o internetové technologie, kteří seděli v den konání konference u svých počítačů, je dobrá známka toho, že pořádat takové akce má smysl. Už teď tedy můžeme ohlásit třetí ročník konference, která se bude konat v tuto dobu příští rok,“ řekl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC.

Na stránkách konference www.nic.cz/it09 jsou od dnešního dne také k dispozici ve formátu PDF prezentace jednotlivých přednášejících. Ti, kteří se nemohli zúčastnit akce nebo se během dne nedostali k on-line přenosu, si mohou prezentace prohlídnout zde. Video nahrávky vystoupení všech účastníků konference Internet a Technologie 09 budou na stránkách konference k dispozici v půlce tohoto měsíce.

O sdružení CZ.NIC, z. s. p. o.
Zájmové sdružení právnických osob CZ.NIC bylo založeno předními poskytovateli internetových služeb v roce 1998 a nyní má již 60 členů. Hlavní činností sdružení je provozování registru doménových jmen .CZ a 0.2.4.e164.arpa (ENUM), zabezpečování provozu domény nejvyšší úrovně CZ a osvěta v oblasti doménových jmen. V současné době se sdružení intenzivně věnuje rozšiřování systému DNSSEC, rozvoji systému správy domén a podpoře nových technologií a projektů prospěšných pro internetovou infrastrukturu v České republice. CZ.NIC je členem sdružení EURid, spravující evropskou doménu EU, a dalších obdobně zaměřených mezinárodních společností (CENTR, ccNSO a další). Více informací o sdružení CZ.NIC najdou zájemci na internetové adrese www.nic.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).