Hlavní navigace

Konference: Vše co potřebujete vědět o efektivním hospodaření se softwarem aneb Software Asset Management v kostce

[Tisková zpráva] Praha, 24. dubna 2008: Společnost truconneXion, ve spolupráci s partnery, pořádá dne 5. června 2008 první ročník odborné konference určené ITC manažerům. Bude věnována problematice efektivního hospodaření se softwarovým majetkem (Software Asset Management).

Sdílet

Stále se zvětšuje podíl investic do programového vybavení, jež tvoří celou třetinu rozpočtů organizací do informačních technologií. Martina Hyndráková (B:RIGHT), zřejmě nejznámější specialistka v oboru, k tomu říká: „Stále více ITC manažerů si uvědomuje, že podcenit správu tohoto specifického majetku může znamenat velké finanční ztráty z důvodu nevhodných investic.“

K tématům konference dodává Tomáš Sýkora (truconneXion), u nějž myšlenka tohoto setkání vznikla: „Chceme odpovědět na ryze praktické otázky, a proto jsme přizvali zástupce největších výrobců software a Business Software Alliance. Připravili jsme témata jako udavačské kampaně BSA nebo návod, jak přenést zodpovědnost z jednatelů a ITC manažerů na konkrétní uživatele v organizaci.“

Cílem je nabídnout ITC manažerům přehled o praktických řešeních, nástrojích a informačních zdrojích tak, aby mohli okamžitě s efektivní správou softwaru začít. Jak dodává Martina Hyndráková: „Hospodaření se softwarovým majetkem může být otázkou rutiny a několika málo minut. K tomu je třeba jednoduchý systém procesů a vhodných nástrojů, které na konferenci představíme“.

Jednodenní konference proběhne v prostorách kongresového centra ECM v Praze na Pankráci. Na místě bude k dispozici kromě bloku přednášek i licenční poradna a další doprovodný program.

Stránky konference s programem, registrací a dalšími informacemi jsou puštěny na adrese: http://www.swmpo­int.cz/sam.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).