Hlavní navigace

Konference: Vše co potřebujete vědět o efektivním hospodaření se softwarem aneb Software Asset Management v kostce

[Tisková zpráva] Praha, 24. dubna 2008: Společnost truconneXion, ve spolupráci s partnery, pořádá dne 5. června 2008 první ročník odborné konference určené ITC manažerům. Bude věnována problematice efektivního hospodaření se softwarovým majetkem (Software Asset Management).
24. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Stále se zvětšuje podíl investic do programového vybavení, jež tvoří celou třetinu rozpočtů organizací do informačních technologií. Martina Hyndráková (B:RIGHT), zřejmě nejznámější specialistka v oboru, k tomu říká: „Stále více ITC manažerů si uvědomuje, že podcenit správu tohoto specifického majetku může znamenat velké finanční ztráty z důvodu nevhodných investic.“

K tématům konference dodává Tomáš Sýkora (truconneXion), u nějž myšlenka tohoto setkání vznikla: „Chceme odpovědět na ryze praktické otázky, a proto jsme přizvali zástupce největších výrobců software a Business Software Alliance. Připravili jsme témata jako udavačské kampaně BSA nebo návod, jak přenést zodpovědnost z jednatelů a ITC manažerů na konkrétní uživatele v organizaci.“

Cílem je nabídnout ITC manažerům přehled o praktických řešeních, nástrojích a informačních zdrojích tak, aby mohli okamžitě s efektivní správou softwaru začít. Jak dodává Martina Hyndráková: „Hospodaření se softwarovým majetkem může být otázkou rutiny a několika málo minut. K tomu je třeba jednoduchý systém procesů a vhodných nástrojů, které na konferenci představíme“.

Jednodenní konference proběhne v prostorách kongresového centra ECM v Praze na Pankráci. Na místě bude k dispozici kromě bloku přednášek i licenční poradna a další doprovodný program.

Stránky konference s programem, registrací a dalšími informacemi jsou puštěny na adrese: http://www.swmpo­int.cz/sam.