Hlavní navigace

Konference WebExpo Prague bude nejvýznamnější odbornou akcí o webu ve střední Evropě

[Tisková zpráva] Praha, 6. září 2010 – Na třetí ročník mezinárodní konference WebExpo (www.webexpo.cz), která se uskuteční 23. – 25. září na Provozně ekonomické fakultě České zemědělské univerzity v Praze 6 Suchdole, se zatím zaregistrovalo přes 400 účastníků. Hlavními tématy třídenního setkání budou vývoj webových aplikací, design a user experience, byznys a podnikání na internetu, agilní řízení a nová média.

Sdílet

„V některých sálech WebExpo se budou řešit například moderní webové frameworky, vývoj pro mobilní zařízení, HTML5. Vlastní místnost budou mít i vývojáři pracující s PHP. Zajímavý program čeká účastníky se zájmem o použitelnost webů nebo jejich optimalizaci pro větší obchodní úspěch, dále o sociální média a mnoho dalších oblastí důležitých pro lidi pohybující se okolo podnikání a tvorby na webu,“ uvedl hlavní organizátor WebExpo Ing. Václav Stoupa.

Na programu konference jsou vystoupení 18 zahraničních osobností – z USA, Irska, Belgie, Itálie, Francie, Německa, Řecka, Nizozemí, Rumunska a Polska.:

  • Bude to například Ryan Singer (USA), hlavní designer firmy 37signals, která se celosvětově proslavila svými jednoduše, ale účelně designovanými webovými nástroji na kolaborativní spolupráci v týmu např. Basecamp, Highrise atd., které používají milióny uživatelů na celém světě. Ryan předvede, jak v 37signals vzniká od začátku až dokonce právě takový design webových aplikací.
  • Zejména PHP vývojáři se mohu těšit na vystoupení Fabiena Potenciera (FR), tvůrce jednoho z nejpoužívanějších a nejpropracovaněších PHP frameworků na světě – Symfony. Přijede předvést žhavou podzimní novinku, na které pracuje; kompletně novou verzi frameworku Symfony2. Kromě přednášky Fabien povede den před konferencí workshop pro ty, kteří se chtějí s frameworkem naučit pracovat do hloubky.
  • Boris Gloger (DE), zřejmě nejznámější a nejdéle působící Scrum Trainer (certifikovaný organizací Scrum Alliance v Evropě), přijede ukázat, jak Scrum – momentálně nejefektivnější moderní metodika softwarového vývoje, funguje ve velkých firmách, kde pracují stovky vývojářů. Své zkušenosti nabral při zapojení do reálných projektů v Brazílii a Německu.
  • V business sekci mohou účastníci očekávat vystoupení několika úspěšných zakladatelů internetových firem (např. Vít Vrba z Webdnode a Ondřej Raška za Pixmac). Z Řecka dorazí George Tziralis, Executive Director investičního fondu a business inkubátoru Openfund a také pořadatel řeckých setkání Open Coffee. Můžeme se tak těšit na jeho přednášku i diskuzi s českými začínajícími podnikateli na internetu.

Letos poprvé připravujeme Job Hall – přehlídku pracovních příležitostí, která webovým agenturám a IT firmám umožní najít nové kvalitní zaměstnance nebo externí spolupracovníky. Pro tvůrce a manažery představuje možnost, jak začít spolupracovat na projektech renomovaných společností. Vystavující firmy se mohou přihlásit o účast na adrese jobhall@webex­po.net.

Poslední den konference budou vyhlášeny výsledky soutěže WebExpo Startup Show 2010. Kromě prezentace těch nejlepších přímo před publikem konference získají vítězné projekty hodnotné ceny a podporu pro rozvoj internetového podnikání.

Více informaci o konferenci a jejím programu najdete na webexpo.cz.

Hlavními partnery konference WebExpo jsou společnost Microsoft a Provozně ekonomická fakulta ČZU.

„Jako informatici se snažíme pochopit a zajistit hodně činností. Lidská populace je stále produktivnější, vyrábí mnoho více či méně smysluplných věcí. Jak ale využíváme nové informační a komunikační technologie? Abychom vyráběli více, nebo abychom si více rozuměli? Podporujeme WebExpo 2010 především proto, abychom zdůraznili výměnu názorů a hledali cesty, jak tyto technologie využít k větší „vzájemnosti“ a k lepšímu porozumění,“ řekl k této spolupráci vedoucí katedry informačních technologií Doc. Ing. Zdeněk Havlíček, Csc.

Dalšími partnery konference jsou společnosti Adobe, BARTON STUDIO, Jihomoravské inovační centrum, H1.cz, Outcomm, Stream.cz, Winstrom, Pixmac, Miton a Skype.

Mediálními partnery jsou servery Zdroják.cz, Lupa.cz a Pravda.sk, dále Český rozhlas Leonardo, Česko-Slovenská filmová databáze ČSFD, oborová asociace Agilní konsorcium a kavárna Friends Coffee House.

O organizátorech konference WebExpo 2010

WebExpo s.r.o.
Společnost pořádá každoroční konferenci WebExpo, která do Prahy přiváží inspiraci a know-how v oblasti vývoje internetových aplikací z celého světa. Pořádá také pravidelná měsíční setkání pro české webové startupy – WebExpo Startup Meetup. Společnost plánuje na rok 2011 rozšířit své aktivity v edukativní oblasti nabídkou dlouhodobých seminářů a letní školy jako doplněk vysokoškolského vzdělávání v oboru vývoje, designu a marketingu webových aplikací. Společnost WebExpo s.r.o. se také zabývá výrobou webových aplikací na zakázku. Kontakt info@webexpo.net

Katedra informačních technologií na Provozně ekonomické fakultě ČZU
PEF ČZU patří mezi největší a nejkvalitnější ekonomické fakulty veřejných vysokých škol v České republice (podle akreditace MŠMT ČR). Její součástí je katedra informačních technologií, která zabezpečuje výchovu IT odborníků a vědeckovýzkumnou činnost v oblasti aplikací informačních a komunikačních technologií. Katedra je každoročním univerzitním partnerem konference WebExpo. Více se dozvíte na www.kit.pef.czu.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).