Hlavní navigace

Konferenci ČAEK zahájí beseda o reformě předpisového rámce

[Tisková zpráva] Praha 7. dubna 2008 Letošní konferenci České asociace elektronických komunikací (ČAEK), která se bude konat v Praze dne 6. května 2008, zahájí beseda o reformě elektronických komunikací.

Sdílet

Hlavním tématem besedy bude jednak obsah nedávno vydané 13. hodnotící zprávy Komise, jednak sada návrhů na reformu evropského předpisového rámce elektronických komunikací a nového Doporučení Komise o relevantních trzích.

13. implementační zprávu nazvanou „Zpráva o pokroku jednotného evropského trhu elektronických komunikací za rok 2007“ vydala Evropská komise 19. března 2008. Konference ČAEK Czech Broadband CAEC 2008 se v úvodní diskuzi zaměří především na výhrady Komise, které se týkají souladu českého práva s právem Evropských společenství.

Témata besedy:

  • 13. implementační zpráva Komise
  • Reforma předpisového rámce elektronických komunikací
  • Doporučení Komise o relevantních trzích
  • Má heslo „regulací k deregulaci“ stále smysl?

Účast v besedě dosud potvrdili zástupci Evropské komise, předsedové Českého telekomunikačního úřadu a Telekomunikačního úřadu Slovenské republiky, předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže a zástupci Ministerstva průmyslu a obchodu. Je také pravděpodobné, že se konference ČAEK a její úvodní besedy zúčastní nový prezident evropské asociace Cable Europe.

K dnešnímu dni se na konferenci registrovaly dvě stovky účastníků, především zástupců provozovatelů převzatého vysílání a operátorů sítí elektronických komunikací.