Hlavní navigace

Koordinátoři kampaně „Hlídejte si své předsudky" on-line na webu ČT

[Tisková zpráva] David Ruiz a Tomáš Habart, koordinátoři kampaně „Hlídejte si své předsudky“, budou v pátek 27. října od 14.00 hod. odpovídat na dotazy diváků a návštěvníků webu ČT.

Sdílet

Své dotazy mu mohou položit na internetové adrese: http://www.ces­katelevize.cz/chat

Kampaň „Hlídejte si své předsudky“ zaměřená proti negativním předsudkům vůči menšinám podporuje Česká televize uvedením osvětových spotů v celostátním vysílání.

Velká část majoritní společnosti sdílí negativní stereotypy o různých (nejen etnických) menšinách nikoli na základě osobních zkušeností, ale na základě nepodložených, avšak dlouhodobě tradovaných představ, vtipů apod. Cílem kampaně je ukázat nesmyslnost a škodlivost negativních postojů projevovaných vůči jiným lidem jen na základě všeobecně sdílených předsudků; zpochybnit negativní stereotypy; popsat způsoby předávání předsudků ve společnosti; předat pozitivní informace o menšinách a povzbudit tak majoritní společnost k poznávání příslušníků jiných etnik bez apriorního přístupu.

Kromě informací o kampani „Hlídejte si své předsudky“ se diváci od D. Ruize a T. Habarta mohou dozvědět mnoho zajímavého také o mezinárodním Programu romské integrace, jejíž součástí je právě kampaň „Hlídejte si své předsudky“, a dalších aktivitách spojených s neziskovou organizací Partners Czech.

Více informací: www.predsudky.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).