Hlavní navigace

Koprodukční film TV Nova 2Bobule míří do kin

[Tisková zpráva] Koprodukční film televize Nova 2Bobule vstoupí do kin slavnostní premiérou již ve čtvrtek 22. října 2009 v pražském Slovanském domě. Pokračování úspěšné komedie si klade za cíl pobavit a navodit příjemnou atmosféru. První díl úspěšné komedie odvysílá TV Nova v sobotu 24. října.

Sdílet

Praha 19. října 2009 – Po světové premiéře, kterou si dopřála v pátek 16. října 2009 kolébka moravského vinařství Mikulov, konečně přichází komedie 2Bobule do kin. Slavnostní premiéra filmu, jehož koproducentem je televize Nova, se uskuteční ve čtvrtek 22. října 2009 v pražském Palace Cinemas Slovanský dům. Režii tentokrát převzal po Tomáši Bařinovi mladý ruský tvůrce Vlad Lanné.

Film nás znovu zavede do kraje pod Pálavou, na prosluněné vinohrady i do chladivých vinných sklípků. Stejně jako v prvním filmu sledujeme životní příběh Honzy v podání Kryštofa Hádka a jeho věrného kamaráda Jirky, kterého hraje Lukáš Langmajer. Honza se odvážně pustí jako vinař-začátečník do slámového vína. To je ale mistrovské vinařské umění, a tak není divu, že selhává. Když se navíc objeví věrný kumpán Jirka, jeho život se obrátí naruby. Jirkova slabost pro ženy se totiž už zvrhla doslova v zápas o život.

Název prvního filmu Bobule se prý odvíjel od vnadné postavy představitelky Kláry Terezy Voříškové. V druhých tedy nesmí chybět další kráska, kterou hraje začínající herečka Jana Pidrmanová. Přibudou však i známé tváře – Jana Švandová, Jiří Krampol, Jan Antonín Duchoslav a dokonce i zpěvák Jiří Korn. Svými hereckými výkony nás znovu potěší Miroslav Táborský jako vinař-podvodník Kozderka i Václav Postránecký jako Michalica. Píseň k filmu cyRáno opět složil Richard Krajčo a nahrál ji se skupinou Kryštof. A jednu z nejdůležitějších rolí znovu sehraje víno. Tentokrát to bude Svatomartinské.

První letní komedii o víně Bobule, kterou TV Nova také koprodukovala, uvidí diváci v sobotu 24. října 2009 ve 20 hodin na TV Nova.