Hlavní navigace

Koprodukční filmy České televize uspěly u kritiků

[Tisková zpráva] Koprodukční filmy České televize bodovaly ve většině kategorií Cen české filmové kritiky 2011, jejichž přímý přenos vysílala Česká televize v sobotu večer na svém druhém programu. Nejvíce ocenění si odnesl film Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka, včetně cen za nejlepší film, režii a scénář.

Sdílet

Již nominace druhého ročníku Cen české filmové kritiky naznačovaly, že stejně jako loni budou i letos koprodukční filmy České televize u filmových kritiků, publicistů a odborníků bodovat. Z jedenácti kategorií si filmy, na jejichž vzniku se Česká televize podílela, odnesly ocenění v sedmi z nich.

Nejlepším filmem se stal snímek Rodina je základ státu režiséra Roberta Sedláčka a producenta Radima Procházky. Společně s tím získal ocenění i v kategorii nejlepší režie, nejlepší scénář a nejlepší ženský herecký výkon ve vedlejší roli pro Simonu Babčákovou.

Další pozoruhodný snímek, který vznikl i za podpory České televize a který bodoval v letošních Cenách české filmové kritiky, byl film Zdeňka Jiráského Poupata. Kromě kamery Vladimíra Smutného si odnesl i cenu za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli pro Vladimíra Javorského.

Film Alois Nebel režiséra Tomáše Luňáka získal cenu za nejlepší původní hudbu pro autory Petra Kružíka a Ondřeje Ježka.

Více o koprodukcích České televize najdete na www.ceskatele­vize.cz/filmy