Hlavní navigace

Korea Telecom Freetel licencuje Javu od společnosti Sun Microsystems

[Tisková zpráva]

Sdílet

Korea Telecom Freetel licencuje Javu od společnosti Sun Microsystems

Java je hlavní součástí platformy mobilních datových služeb korejského operátora Korea Telecom Freetel

Santa Clara (Kalifornie, USA) a Busan – Itu Telecom Asia, 7. září 2004 – Praha 17. září 2004 – Společnost Sun Microsystems, Inc. (Nasdaq: SUNW), oznámila, že si u ní hlavní korejský mobilní operátor KTF licencoval technologii Java pro své mobilní datové služby. Dohoda, která je milníkem v přijímání korejského národního standardu pro mobilní telefony, podpoří přechod korejských mobilních operátorů na platformu WIPI (Wireless Internet Platform for Interoperability) a umožní jim využívat výhody globální ekonomiky založené na technologii Java.

Od svého uvedení v roce 2001 se platforma WIPI stala standardní platformou mobilního internetu v Koreji. V dubnu 2003 organizace KWISF (Korean Wireless Internet Standardization Forum) vybrala technologii Java jako ústřední součást WIPI. Tím byla zahájena nová éra rozvoje mobilních datových služeb v Koreji, pro niž je typická interoperabilní, na standardech založená technologie a globální vývoj bezdrátových technologií další generace.

„Sun vítá společnost KTF, předního operátora na jednom z nejvyspělejších mobilních trhů světa, v Java komunitě,“ řekl Alan Brenner, viceprezident skupiny spotřebních a mobilních systémů společnosti Sun Microsystems. „KTF může nyní využívat silný ekosystém, který se okolo mobilní Javy vytvořil, a snadno uspokojit poptávku spotřebitelů po vyspělých mobilních aplikacích a službách.“ „Je to významný úspěch společnosti Sun Microsystems a Java komunity,“ řekl John Jackson, senior analytik Yankee Group pro bezdrátové a mobilní technologie. „Korejské ministerstvo informatiky a komunikací úspěšně obhájilo klientské softwarové prostředí, založené na specifikaci J2ME u všech tří korejských operátorů. Když si nyní KTF licencuje J2ME, získávají vývojáři možnost oslovit celý tento vysoce inovativní trh aplikacemi pro společnou aplikační platformu.“

Sun s konsorciem KWISF úzce spolupracoval na vývoji a komerčním uplatnění další verze WIPI. Do dubna 2005 bude WIPI v Koreji oficiálním standardem bezdrátového internetu.

Na mobilních telefonech vybavených technologií Java mohou spotřebitelé provozovat různé aplikace včetně her, informačních a zábavných programů nebo služeb založených na informaci o aktuální poloze uživatele. Podnikům zároveň umožňují poskytovat mobilním zaměstnancům bezpečný přístup do podnikových sítí. V současné době se v sítích 93 operátorů po celém světě používá přes 350 miliónů mobilních zařízení od 31 výrobců, vybavených technologií Java.

O společnosti Sun Microsystems, Inc.

Od svého vzniku v roce 1982 prosazovala společnost jedinečnou vizi „The Network Is The Computer™“ („Síť je počítačem“), která vynesla Sun Microsystems Inc. (Nasdaq: SUNW) na čelní místo mezi poskytovateli výkonného hardwaru, softwaru a služeb pro provoz internetu a umožnila společnostem po celém světě zmnohonásobit rozsah podnikání. Sun působí ve více než 100 zemích světa. Více informací naleznete na adrese http://sun.com.

Sun, Sun Microsystems, logo Sun, J2ME, Java a The Network Is The Computer jsou ochranné známky nebo registrované ochranné známky společnosti Sun Microsystems, Inc. ve Spojených státech a dalších zemích.

PR Kontakt:

Petr Ryvola
Marketing Manager
Sun Microsystems Czech, s.r.o.
Tel.: +420 233 009 509
E-mail: petr.ryvola@sun.com
http://www.sun.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).