Hlavní navigace

KPNQwest Czechia představuje Global Traveller a další nové služby

[Tisková zpráva]

Sdílet

KPNQwest Czechia představuje Global Traveller a další nové služby

Tisková zpráva společnosti KPNQwest Czechia s. r. o.

Praha 30. ledna 2001 – KPNQwest Czechia, tuzemská pobočka přední panevropské společnosti v oblasti datových komunikací a Internetu, uvedla novou verzi oblíbené služby Global Traveller, která umožňuje připojení k Internetu či podnikové síti prostřednictvím vytáčené linky a 7 500 uzlů ve více než 150 zemích za cenu lokálních telefonních hovorů. Do standardní nabídky společnosti KPNQwest Czechia v ČR byly zařazeny i další nové služby, které jsou poskytovány společností KPNQwest v celé Evropě: připojení pevnou linkou DIA (Dedicated Internet Access), řešení IP VPN (virtuální privátní síť založená na protokolu IP) a Multimedia Streaming (vysílání textově-audio-vizuální relace prostřednictvím Internetu).

„Služby, které nyní nabízíme, dále posilují naši vedoucí roli na tuzemském trhu Internetu a datových přenosů,“ říká Michael Hartman, výkonný ředitel společnosti KPNQwest Czechia. „Navíc od druhé poloviny roku, po dokončení české části šestého EuroRingu, budou mít naši zákazníci k dispozici vedle širokého portfolia služeb také přímý přístup na panevropskou vysokorychlostní optickou síť a nejpozději koncem roku také možnost hostování vlastních řešení, aplikací a systémů v novém CyberCentru.“

Global Traveller

Jde o globální internetovou roamingovou službu pro lidi, kteří často cestují, a přesto chtějí mít stálý a cenově přijatelný přístup k Internetu a podnikovým sítím. Služba Global Traveller umožňuje uživateli snadné připojení k síti prostřednictvím vytáčené linky a softwaru KPNQwest Traveller Dialler, který umožní jednoduchý výběr státu, města a přístupového bodu z předdefinované nabídky. V současné době je možno využít 7 500 přístupových bodů ve více než 150 zemích světa.

Uživatel nové verze oblíbené služby získává možnost přístupu na Internet nebo do své podnikové sítě z nejbližšího možného přístupového bodu, což znamená v naprosté většině případů poplatky za lokální telefonní hovor. Vedle kvalitní internetové konektivity je další výhodou jediný účet, který umožňuje vytáčení příslušného čísla, ať je uživatel kdekoli, a následně jediná faktura za veškeré využité internetové služby a roamingové poplatky.

IP VPN

Sada služeb IP VPN (virtuální privátní sítě založené na protokolu IP) společnosti KPNQwest nabízí vedle nesrovnatelné funkcionality, širokého dosahu, integrovaného řešení pro bezpečnost dat a zaručené úrovně kvality také spravovatelné routery, řiditelné firewally, zálohování ISDN, zabezpečený přístup na Internet a nepřetržitou technickou podporu (7×24).

Služby IP VPN společnosti KPNQwest poskytují také bezpečný vzdálený přístup do podnikových sítí prostřednictvím 7 500 přípojných uzlů ve 150 zemích světa, a to za pomoci analogových linek, ISDN nebo mobilního spojení GSM. Plná podpora služeb IP VPN je zajišťována prostřednictvím tří set vlastních přípojných uzlů (PoP´s) v 19 evropských zemích v rámci optické sítě EuroRingů společnosti KPNQwest o délce 20 tisíc kilometrů s vlastní transatlantickou konektivitou, která tuto infrastrukturu připojuje k severoamerické IP-síti firmy Qwest.

DIA

Služba DIA (Dedicated Internet Access) společnosti KPNQwest představuje ideální řešení pro okamžité potřeby zákazníků, kteří předpokládají, že se jejich požadavky na kapacitu připojení v blízké budoucnosti budou zvyšovat. DIA umožňuje posílat a přijímat data prostřednictvím protokolu IP a je poskytována v rámci celé sítě KPNQwest za pomoci sériového směrovacího portu podporujícího rozhraní V.35, X.21 nebo G.703, v závislosti na kapacitě připojení.

Streaming

KPNQwest nabízí služby Multimedia Streaming zákazníkům, kteří chtějí přímo či nepřímo vstoupit do mediálního prostoru. Uživatel připraví obsah a KPNQwest poskytne šířku pásma, možnosti rozsáhlé sítě, technologie a know-how. Jde o autonomní, textově-audio-vizuální relaci, s nabídkou možnosti využití standardních aplikací. Pomocí této služby je možno prostřednictvím Internetu zajistit vysílání videopořadu, regionálního vysílání, marketingového školení, vysílání rozhlasu, poskytování nejrůznějších informací ve zvukové podobě, archivaci video i audio dat či zavedení placeného přístupu k těmto datům, ať už v podobě přednášek, encyklopedií či specializovaného zpravodajství. Zákazník může využít služby Multimedia Streamingu také k vnitřní komunikaci (kódované přístupy pro určené pracovníky, intranet, chat jako panelová diskuse, archivace firemních dokumentů).

O společnosti KPNQwest Czechia

KPNQwest Czechia s. r. o. poskytuje svým zákazníkům na vysoké profesionální úrovni široké spektrum datových služeb od základního připojení do Internetu, přes Web hosting a další možnosti pro spravování webových aplikací v rámci Datacenter v Praze a Brně, nabídku hlasových služeb až po multimediální přenosy. Díky zapojení do sítě EuroRingů získají klienti KPNQwest Czechia hned v prvním roce nového milénia prakticky neomezený přístup k celoevropské vysokorychlostní optické datové síti, což jim přinese, především z hlediska očekávaného vstupu České republiky do Evropské unie, řadu konkurenčních vý­hod.

O společnosti KPNQwestKPNQwest (NASDAQ & ASE: KQIP) je přední panevropský poskytovatel datových služeb založených na protokolu IP. Využívá technologicky vyspělou optickou síť o délce 20 tisíc km, která spojuje téměř 50 důležitých měst v Evropě, a zákazníkům nabízí široké portfolio datových služeb založených na IP a rovněž špičkové telekomunikační služby včetně služeb DSL (Digital Subscriber Line). KPNQwest je jedním z největších poskytovatelů služeb Internetu pro evropskou obchodní sféru a operuje v 15 zemích. Provozuje také 12 CyberCenter a v rámci své evropské vysokokapacitní sítě plánuje vybudování dalších osmnácti velkých center, každé s pracovní plochou 10 tisíc m2, která budou zajišťovat hostování webových stránek a serverů, sdílení aplikací a služby telehousingu. Další informace o společnosti KPNQwest je možno získat na adrese: www.kpnqwest.com­.Elektronická verze této tiskové zprávy je k dispozici na www-stránkách společnosti KPNQwest Czechia (http://www.kpnqwes­t.cz/) a portálu pro novináře http://www.PRnet­.cz.

Pro další tiskové informace prosím kontaktujte:
Prokop Konopa, agentura PR Consulting, Nad Pískovnou 4, 140 00 Praha 4-Krč
tel.: (02) 692 09 56, fax: (02) 692 09 65, hot-line: 0603 47 23 33
e-mail: konopa@pr-consulting.cz; www-stránky: http://www.pr-consulting.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).