Hlavní navigace

Krajské volby 2008

[Tisková zpráva] Praha, 17. září 2008 - Regionální Televizní Agentura Zlín (RTA Zlín) a kroměřížská mutace Deníku s podporou Rádia Zlín pořádají veřejnou předvolební diskusi v Kroměříži.

Sdílet

V pátek 19. září 2008 se od 18:00 hodin koná v Kroměříži šestá ze série veřejných předvolebních debat, které před letošními volbami do krajských zastupitelstev v českých a moravských městech pořádají Regionální Televizní Agentura (RTA) a regionální Deníky vydavatelství Vltava-Labe-Press (VLP). Mediálními partnery této i dalších diskusí ve Zlínském kraji jsou Rádio Zlín, internetová síť novin Regiony24.cz a internetový deník Česká média.

Diskuse se zástupci hlavních politických stran v regionu se bude konat v Kroměřížském Starém pivovaru, Prusinovského 114. Ludmila ŠTAUDNEROVÁ (KSČM), Vojtěch JURČÍK (KDU – ČSL), Tomáš ZATLOUKAL (KOALICE NESTRANÍKŮ), Tomislav KOLAŘÍK (SZ), Bronislav FUKSA (ODS) a Jaroslav DROZD (ČSSD) představí divákům své volební programy a budou diskutovat o aktuálních problémech kraje.

Diskuse je otevřená veřejnosti, vstup je volný a diváci mohou k jednotlivým tématům klást své dotazy.

Diskuse bude v živém přenosu vysílána na internetových serverech www.volebni.net, www.rta.cz a www.ceska-media.cz, které měly při předešlých veřejných diskusích návštěvnost více než 4500 uživatelů. Jistě je zajímavá také informace, že regionální vysílání sestřihu předvolební diskuse v Královéhradeckém a Pardubickém kraji sledovalo více než 45 000 diváků. To je pro srovnání 84% více než při běžném regionálním vysíláním. Patnáctiminutový sestřih půl druhé hodiny dlouhé debaty politiků uvidí diváci RTA Zlín v pondělí 22. září 2008 v 17:40 při každodenním vysílání RTA na kmitočtech sdílených s TV Prima. Průběžné psané aktuální zpravodajství najdete na výše uvedených webových stránkách, stejně jako na stránkách Kroměřížského Deníku, který přinese také fotoreportáž z akce.