Hlavní navigace

KŘEST KNÍŽKY GORILÍCH ŘÍKANEK

[Tisková zpráva] Ve středu 12. prosince 2007 proběhl křest knížky gorilích říkanek Proč nehladit ježka v restauraci Cihelna Barfly. Autor knihy Miroslav Bobek spolu s ilustrátorem Pavlem Sivkem knihu pokřtili po boku dvou kmotrů – herce a skladatele Jana Jiráně a herečky Terezy Šefrnové.

Sdílet

Knížku vydalo nakladatelství PLOT ve spolupráci s Českým rozhlasem Online a projektem Odhalení. Hlavní hrdinkou je gorilka Moja z pražské zoo a jako u ostatních produktů projektu Odhalení je i výtěžek z knihy věnován na ochranu goril nížinných v Africe.

Kmotr Jan Jiráň spolupracuje s Českým rozhlasem na tvorbě CD s pohádkami a říkankami z knížky Proč nehladit ježka v interpretaci Lucie Bílé. „Jsem hrozně pyšný, že tady s Vámi mohu stát. Protože kolegům v Ypsilonce budu s tou pyšností vysvětlovat, jak jsem křtil knihu o zvířatech. Oni totiž o mně vědí, že když mi zmizí dlažba a beton, tak trošku znejistím.“ Na závěr Jan Jiráň dodal: „Já přeji knížce jako kmotr, aby se hezky prodávala a hezky četla. Aby našla spoustu dospělých i dětských čtenářů a diváků. Hodně štěstí na cestě.“

Na závěr měli účastníci křtu a příznivci goril možnost si poslechnout pár říkanek z knihy v interpretaci Tezery Šefrnové, která s rozhlasem již dlouhodobě spolupracuje. Sama je spolu s Miroslavem Bobkem autorkou knížky gorilích pohádek Moja a páv.

V souvislosti se křtem knížky gorilích říkanek proběhla i neformální oslava již třetích narozenin nejpopulárnějšího mláděte v České republice, gorilky Moji.