Hlavní navigace

Krev zmizelého – televizní premiéra filmu

[Tisková zpráva] V televizní premiéře uvádí Česká televize film režiséra Milana Cieslara Krev zmizelého. Velkolepý epos lásky a prokletí, který se odehrává během 2. světové války a v období na ni navazujícím, byl uvedený do kin v roce 2005. Film vznikl v koprodukci Centra dramatické tvorby Televizního studia Brno České televize a HAPPY CELLULOID, s.r.o. Vysílá ČT1 v neděli 9. května 2010 od 20 hodin.

Sdílet

Krev zmizelého začíná po vypuknutí 2. světové války milostným příběhem baltského šlechtice Arna von Lieven (Václav Jiráček) a Češky Helgy (Vilma Cibulková). Arno odchází před sovětskou hrozbou do finské války. V jednom z bojů je raněn a převezen do německého lazaretu, kde mu Helga zachrání život. Prožívají vášnivou lásku, ale Arno je povolán do boje proti dřívějším spojencům. Volí dobrovolnou smrt. Z krátkého vztahu se Helze narodí dcera Dorli (Ester Geislerová). Právě dítě se pro Helgu stává jediným smyslem života. Musí svou dceru ochránit a pokusit se přežít navzdory všem útrapám složité doby…

Děj Krve zmizelého je rozvržen do čtyř ročních dob, které jsou pozadím pro strhující dramatický příběh, odehrávající se v divoké přírodě moravských hor, ale také v exotickém belgickém Kongu. Režisér Milan Cieslar barvitě a citlivě vypráví příběh žen ve vyhrocené historické situaci.

Česká televize odvysílala v roce 2007 čtyřdílnou sérii Krve zmizelého. Film má televizní premiéru až nyní, 9. května 2010.

Režie: Cieslar Milan
Dramaturg: Pavel Aujezdský
Námět a scénář: Vladimír Körner
Vedoucí výroby: Pavel Jurášek
Hl. kameraman: Jiří Macháně
Střih: Miloslav Liška a Milan Cieslar
Mistr zvuku: Lubor Hochmann
Hrají: Vilma Cibulková, Martin Huba, Ester Geislerová, Igor Bareš, Václav Jiráček, Vladimír, Simona Stašová a další
TV vysílání: 9. 5. 2010, 20:00, ČT1
Stopáž: 127 min.

Film vznikl za přispění Státního fondu České republiky pro podporu a rozvoj české kinematografie

http://www.ces­katelevize.cz/spe­cialy/krevzmi­zeleho/ofilmu

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).