Hlavní navigace

Krimi live po 11. týdnech

[Tisková zpráva] Živé zpravodajství ze světa zločinu: 11 týdnů, 495 odvysílaných minut, 1500 přijatých sms, 500 přijatých e-mailů, 1000 přijatých telefonátů.

Sdílet

V čem vidí největší přínos a úspěchy tvůrci pořadu a odborníci, se kterými spolupracují?

JUDr. Miroslav Antl – odborník – Tento pořad pomáhá policii při odhalování kriminálních činností. Občan má také možnost dozvědět se fundované odpovědi na otázky prostřednictvím sms nebo e-mailů v poradně Krimi live. V tomto všem vidím veliký přínos a úspěch pořadu.

Marek Vítek – vedoucí projektu – Podařilo se nám stabilizovat program, ve kterém si naši diváci navzájem pomáhají.

Hanuš Hanslík – dramaturg – Jednoznačně v tom, že se hned od začátku ukázalo, že pořad funguje a pomáhá řešit případy. Diváci už v mnohém pomohli – a právě to je náš cíl a zároveň největší úspěch.

Martin Severa – moderátor – Největší přínos vidím v ohlasech diváků. Posílají a volají náměty, pátrají s námi, ptají se. Jeden z největších úspěchů podle mne spočívá v tom, že díky pořadu Krimi live a zájmu diváků se otevřela problematika domácího násilí. Nejenže tento zájem a řešení problematiky domácího násilí pomáhá těm, kterých se týká, ale zároveň působí preventivně pro ostatní.

pplk. Pavla Kopecká – Každý pořad, který pomáhá lidem, je úspěšný. Velký přínos podle mého názoru spočívá v propojenosti mezi divákem a televizí. Neocenitelná je zpětná vazba, kterou mám okamžitě od diváků, ale zároveň i od police.

Týdenní zpravodajský pořad o tom nejzajímavějším, co se v zemi stalo v kriminální oblasti, se soustředí na:

Aktuální kauzy – Každý týden přináší mnoho skutečností a novinek od krádeží aut, finanční kriminality, násilných trestných činů až po vraždy. Technicky i obsahově atraktivní reportáže doplňují informace policistů, kteří se přímo účastní vysílání. Reportáže jsou zároveň doplňovány žádostmi o svědectví diváků, kteří by mohli s objasněním konkrétních zločinů pomoci.

Znovuotevřené kriminální případy – Další prioritou je řešení starších a stále otevřených výjimečných případů. V tuto chvíli je velice vítán přínos diváků, kteří podávají neocenitelná svědectví a tak výrazně pomáhají policii.

10 nejhledanějších zločinců
Jejich portréty a případy byly představeny již v prvním díle. Díky reakcím diváků se podařilo zjistit, kde se někteří z nich pohybují a co dělají, a tím pomáhají pokročit pátrání.

Bankovní loupeže – V každém díle se objeví minimálně dvě nové bankovní loupeže. Skryté kamery, jež „pouze“ přiblíží tvář pachatele, jsou největší nápovědou pro diváky, kteří okamžitě reagují a pomáhají identifikovat pachatele a velice tak přispívají k urychlení vyšetřování.

Metody vyšetřování – Do zákulisí kriminalistiky mohou diváci nahlédnout sice ve filmech, ale pokud je zajímají opravdové možnosti a způsoby vyšetřování, naleznou je v pořadu Krimi live. Mezi nejnovější metody patří biomechanika, kterou zdokonalil český odborník. Na základě této metody, která dokáže přesně říci (např. podle polohy těla, zda se jednalo o sebevraždu), byla potvrzena i sebevražda skladatele Karla Svobody.

Rekonstrukce zločinů – Diváci jsou nejenom vyzýváni ke spolupátrání, ale zároveň jim je umožněno sledovat krok po kroku rekonstrukce jednotlivých zločinů, které velice často napoví, jakým směrem ve vyšetřování pokračovat. Divácky nejzajímavější byla rekonstrukce sebevraždy Karla Svobody.

Prevenci – Aby ubývalo zbytečných zločinů, za které si mohou lidé kvůli své naivitě a důvěře často sami, jsou do vysílání zařazovány případy okrádání důchodců a další. Díky nim diváci opět o něco více pochopí, co se rozhodně nevyplácí dělat a proč.

Dotazy diváků – Zájem diváků a rozsah otázek je obrovský. Nejvíce hledají odpovědi na tyto otázky: Jak podat trestní oznámení? Jak bojovat proti domácímu násilí? Jak postupovat při vymáhání alimentů? Jak se zachovat, když se v mém okolí vyskytují drogy? Jak oznámit podezření na sex s nezletilými? Dokonce se anonymně ptají pachatelé, jaký trest jim hrozí za jimi provedený čin, přestupek.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).