Hlavní navigace

Kriminální komedie a odhalení legendy

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 6. února se na Prima Cool divákům od 20.00 hod zatají dech napětím při sledování kriminální komedie Velká rána. Ta vypovídá příběh Jacka Ryana, poflakovače a příležitostného zloděje, kterého jednoho dne osloví tajemná kráska. Aby ji Jack získal, musí splnit na první pohled jednoduchou misi, a to vstoupit do jistého domu chudý a vyjít z něj bohatý.

Sdílet

Ve tomto snímku se diváci mohou těšit na taková esa hereckého nebe, jako je Owen Wilson či oskarový Morgan Freeman.

Od 21.30 hod navštíví televizní obrazovku hororový thriller Anděl smrti, tentokrát pro změnu s hvězdným Denzelem Washingtonem a Johnem Goodmanem. Nekompromisní detektiv, jenž vytrvale čelí nástrahám odvěkého zla, se v něm bude zabývat záhadnou vraždou masového vraha. Každou chvíli se totiž při pronásledování zdá, že je pachatelem někdo jiný a detektiv zjišťuje, že je na stopě zdánlivě nezničitelného nepřítele.

NEDĚLE – V neděli 7. února si od 20.00 hod mohou diváci připomenout legendu kung-fu v životopisném snímku Dračí život Bruce Lee. Představí se v něm cesta slavného filmového bojovníka z ulic Hong Kongu až na vrchol zábavního průmyslu.

Zajímavostí je, že při natáčení tohoto filmu byla přítomná žena Bruce Leeho, aby se do filmu nedostalo nic, co by mohlo poškodit jméno mrtvé legendy. Navíc z filmu málem sešlo, protože příprava na roli Bruce Leeho byla tak tvrdá a náročná, že jeho představitel Jason Scott Lee se po natočení filmu přiznal, že chtěl z projektu předčasně odstoupit.

Víkend zakončí od 22.00 hod akční komedie s názvem Kiss Kiss Bang Bang, vypovídající o Harrym, dalším bezvýznamném zlodějíčkovi.Tomu se však jednou poštěstí a uspěje v konkurzu na filmovou roli v Las Vegas. Jeho přípravou na roli je pověřen tvrdý soukromý detektiv v podání Vala Kilmera. Neuběhne mnoho času a celá akce se začne podezřele zamotávat – nachází se a mizí mrtvoly a výlet do Las Vegas se stává rázem bojem o přežití.

Na Satellite Awards získal za tento film Val Kilmer cenu Nejlepší herec ve vedlejší roli v kategorii Muzikál nebo komedie. Robert Downey Jr. tu získal kromě herecké i nominaci za Nejlepší původní píseň. Na festivalu v Cannes pak poctilo obecenstvo snímek potleskem ve stoje.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).