Hlavní navigace

Napínavý francouzský krimiseriál Ohnivé léto na ČT1

[Tisková zpráva] Ten, kdo vraždil kdysi, nyní musí pokračovat, neboť neúnavný Thomas Croze odkrývá jednu kartu za druhou. Ten, kdo ho dostal do vězení, si přál jeho smrt. Netušil však, jak silná je jeho odvaha a touha poznat pravdu a očistit své jméno. Napínavá francouzská minisérie pátrá a postupně odkrývá rodinné záhady a tajemství z minulosti na Jedničce od pátku 24. 6. ve 22:45 hod.

Sdílet

V pětidílné krimisérii z roku 2002 Ohnivé léto nejde jen o rodinné vztahy, dávná tajemství či jen stěží zakrývané touhy a zrazené lásky, ale hraje se o život. Hlavní postava Ohnivého léta Thomas Croze právě sahá na vrchol své kariéry. Patří mezi nejlepší lyžaře, sjíždí nebezpečné svahy, skáče padákem. Jeho tvář zná téměř každý malý kluk ve Francii. To jediné, co si přeje ze všeho nejvíc, však nemá. Jeho přítelkyně Helene de Graafová je totiž vdaná a její manžel by jí v případě rozvodu nedal jejich malou dceru. Dokonce vyhrožuje, že jí nedovolí ani se s ní stýkat. Helene je nešťastná, ale musí se rozhodnout. Situaci vyhrocuje i vzájemná nenávist rodu Crozeů a de Graafů. Možná by Alex de Graaf dokázal unést odchod manželky, ale to, že za ním stojí Thomas, bývalý přítel z dětství, nyní nenáviděný Croze, je pro něj zcela nesnesitelné. Ten večer, kdy Helene řekne Thomasovi své rozhodnutí, je zavražděna a Thomas obviněn z vraždy. Až po třinácti letech se otvírají brány vězení a vychází z nich muž, který není zlomen, ale který má jedinou touhu najít pravdu a očistit své jméno.

Francouzští tvůrci sáhli po osvědčené formě rodinného seriálu zvané letní sága. Odehrává se v nádherných přírodních exteriérech francouzských Alp a jezer. V hlavní roli seriálu uvidíme velmi oblíbeného Georgese Corraface (Severní vítr, Zámek Olivierů) a v roli kapitána Le Breca vynikajícího francouzského herce Guy Marchanda. Dále hrají: Ch. Kadyová, A. de La Boulayeová, M. Lindinger, F. E. Gendron a další. Režie Gérard Marx.