Hlavní navigace

Kristýna Kočí hostem diskusního pořadu Téma Deníku na UPC Express TV

[Tisková zpráva] Pokud se budoucí koaliční vláda nedohodne na zrušení poplatků za položku na receptu a nebude chtít jasně definovat zdravotnický standard, Věci veřejné (VV) odmítnou účast v novém kabinetu.

Sdílet

Praha, 8. 6. 2010. Hostem diskuzního pořadu Téma Deníku vysílaného na televizní stanici UPC Express, která je šířena ve všech nabídkách analogové i digitální kabelové televize UPC, je tentokrát poslankyně za Věci veřejné a současně programová ředitelka této strany Kristýna Kočí. Ta se domnívá, že pokud se budoucí koaliční vláda nedohodne na zrušení poplatků za položku na receptu a nebude chtít jasně definovat zdravotnický standard, Věci veřejné (VV) odmítnou účast v novém kabinetu. „Dovedu si představit, že právě tohle může být onen bod, kdy bychom právě podpořili jenom menšinovou vládu, protože samozřejmě zdravotnictví a nastartování reformy, definování zdravotnického standardu a nadstandardu i toho, na co má každý z nás nárok zdarma, to je samozřejmě pro nás klíčové,“ říká Kočí. S moderátorem pořadu Jan Kličkou z Deníku probírá Kočí i budoucnost sympatizantů strany, takzvaných Véčkařů, kteří se registrují pomocí internetu a svým hlasováním budou spolurozhodovat o výsledku politických jednání. „Tak určitě to nebude tak, že bychom na každém jednání vlády vždycky vyběhli ze dveří a volali, rychle spusťte hlasování "véčkařů“, je potřeba rozhodnout zda toto či ono. Dále se jich budeme ptát jenom opravdu v nejzávažnějších oblastech, jako by bylo přijetí Turecka do Evropské unie nebo nějaké jiné velké téma, které se týká všech občanů celé České republiky," přibližuje Karolina Kočí.

Pořad Téma Deníku moderuje a připravuje Jan Klička, vedoucí domácí redakce těchto novin.

Téma Deníku je čtrnáctidenník a diskuse trvá třicet minut. Při premiéře se vysílá celkem čtyřikrát a během následujících dvou týdnů je pak každý den několikrát reprízován. Zájemci ho mohou shlédnout také na You Tube.com. Na adrese jsou k dispozici i dřívější vydání pořadu. Přepis pořadu k volnému použití lze nalézt na http://upcexpres­s.cz/temadeni­ku/ a je také k dispozici v monitorovací službě Newton.

UPC Express je informační, zpravodajský, publicistický a zábavní televizní kanál kabelové televize UPC, vysílaný v centrální pražské variantě a v osmi variantách regionálních. Je dostupný všem zákazníkům analogové a digitální kabelové televize UPC, tedy přibližně šesti stům tisícům českých domácností.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).