Hlavní navigace

Kronika temna a lásky

[Tisková zpráva] V pátek 24. září ve 22.55 se na obrazovkách Televize Prima objeví již podruhé drsný hrdina Riddick v podání Vina Diesela, a to ve volném pokračování akční sci-fi Černočerná tma, ve filmu Riddick: Kronika temna. Riddick strávil posledních pět let na útěku před nájemnými žoldáky v nejrůznějších zastrčených koutech galaxie, až se dostal na planetu Helion. Zde se zmocnil vlády lord Marshall se svou armádou Necromongerů, a plánuje ovládnout celé lidstvo.

Sdílet

Riddick je uvržen do vězení, kde se setkává s krásnou Kyrou, a ve snaze zachránit sebe i ji se musí utkat s Marshallem v boji o možný osud celého lidstva. Model Marshallovy kosmické lodi Basilica byl 73 metrů dlouhý a 12 metrů vysoký, mnozí herci v něm dokázali zabloudit, a sám jeho tvůrce, výtvarník Holger Gross, se ateliérem a modelem raději proháněl na kole.

První část sobotního večera bude na Primě patřit romantice. Od 20.00 diváci mohou vidět dojemný romantický příběh, odehrávající se ve filmu P.S. Miluji tě. Holly Kennedyová (Hilary Swanková) je mladá, krásná a chytrá, a provdaná za svou životní lásku, Gerryho (Gerard Butler). Proto když Gerry náhle zemře, je to pro Holly obrovský šok a vůbec neví, jak se s tím má vypořádat. Ale právě proto Gerry ještě před smrtí připravil své ženě několik dopisů, které ji mají smutkem provázet a pomalu v ní probouzet zase novou chuť do života. První přijde na její třicáté narozeniny, nabádá ji v něm, aby šla ven a slavila, a další postupně přicházejí. A všechny končí stejně – dodatkem: P.S. Miluji tě. Film vznikl na motivy knihy od Cecilie Ahernové a exceluje v něm Hilary Swanková, která i zde dokazuje, že není oscarovou herečkou pro nic za nic.

Po romantice nabídne Prima kino pořádnou dávku akčního napětí. Ve 22.40 vystřídá mladičkou vdovu Holly Kennedyovou Steven Seagal v již klasické akční kreaci Těžko ho zabít. Seagal v něm představuje agenta Masona Storma, který odhalil propojení mafie a vysoce postavených politiků. Tím se stal nepohodlným, a proto skupina zabijáků přepadne jeho rodinu, zavraždí Stormovu manželku a i jeho samého. Nebo se tak alespoň domnívají. Jenže agent to přežije, a po dlouhé době strávené v nemocnici se vrací zpět do služby. Začne pátrat po vrazích své ženy a všechno směřuje ke kongresmanovi, kterého málem usvědčil těsně před tragédií z korupce. V té chvíli už Masona Storma nemůže zastavit vůbec nic. Klasický akční film je šitý na míru představiteli hlavní postavy, Stevenu Seagalovi, slavnému díky svým legendárním bojovým scénám.

Nedělní večer od 22.10 bude patřit napínavému australskému filmu Firewall. Hlavním hrdinou je odborník na počítačovou bezpečnost Jack Stanfield (Harrison Ford), který vytváří nejlepší počítačové sítě, aby jimi neprošel žádný hacker a ochránil tak banky před počítačovým napadením. Hlavní slabinou je však on sám – a dobře to ví zloděj Bill Cox (Paul Bettany). Cox celý rok sledoval Jacka i jeho rodinu, ví o nich naprosto vše, a rozhodne se toho využít. Zatímco drží Jackovu ženu a děti jako rukojmí, jeho donutí, aby obešel vlastní počítačové systémy a pomohl mu ukrást z banky 100 milionů dolarů. Na první pohled Coxův plán nemá chybu, a tak Jack bude muset vynaložit všechny síly, aby přišel na díru v Coxových identitách a porazil ho jeho vlastními zbraněmi. Film Firewall ukazuje možnost nového odvětví zločinnosti – počítačové pirátství, kde k vykradení banky stačí jenom sedět u počítače a banku třeba ani nikdy nenavštívit.