Hlavní navigace

Krotitelé radí početné rodině

[Tisková zpráva] Šestičlenná rodina s jedním stabilním příjmem a její finanční problémy jsou námětem už 10. dílu cyklu České televize Krotitelé dluhů. Vysílá ČT1 v úterý 10. března 2009 ve 21:40 hodin. Režie Renata Raiterová.

Sdílet

Desátý díl Krotitelů dluhů diváky zavede do drsné krajiny zimního Krušnohoří za manželi Kotrlovými. Jejich šestičlenná rodina má hodně potřeb a málo příjmů. Pan Kotrla pracuje jako dělník výškových prací, ovšem v zimě zakázky chybí. Není podnikatelský typ, a když obchody váznou, zakázky nevyhledává, pouze čeká, jestli někdo zavolá. Učitelský plat manželky Radky je v tu chvíli pro celou rodinu jediným stabilním příjmem. A tak v zimě ke Kotrlovým přichází finanční krize, rodinný rozpočet nestačí na pokrytí běžných potřeb, natož na splátky spotřebitelských úvěrů. Zpozdit se při jejich splácení může být nebezpečné, protože pak každým dnem hrozí příchod exekutora.

Pomůže této rodině náš finanční poradce? Doporučí panu Kotrlovi změnu životního stylu nebo najde jiný recept jak zimu přežít? Řešení finančního poradce Zdeňka Šimka je překvapením pro celou rodinu. Je vůbec možné splatit méně než jsme si půjčili?

Pořad Krotitelé dluhů připravuje do vysílání Centrum zábavné tvorby Televizního studia Brno České televize ve spolupráci se studiem FRAME100r.

Krotitelé se inspirovali rostoucím zadlužováním českých domácností a stoupajícím počtem lidí, kteří se dostávají do dluhových pastí a spirál. Témata jednotlivých dílů se týkají dluhů a exekucí, potíží v podnikání, chronických deficitů domácího rozpočtu a podobných témat. Diváci se dozví, jak mají komunikovat s věřiteli či exekutory, naučí se sestavovat splátkový kalendář a dostanou spoustu dalších užitečných rad.