Hlavní navigace

Přenos koncertu Kryštof zajištěn technologií PRO-ZETA QuickMedia CDN

[Tisková zpráva] Praha, 2.12.2008 -- V pondělí 1.12.2008 proběhly ve Státní opeře dva zcela vyprodané koncerty populární české kapely Kryštof a sboru Alfa Gospel Praises. Podle oficiálních zdrojů poskytnutých portálem iDNES sledovalo tyto koncerty více než 13.000 lidí. Mezi pravděpodobně nejsilnější stránky přenosu patřila velmi pozitivně hodnocená kvalita obrazu. Zajímavostí je počet stabilně sledujících návštěvníku ze zahraničí -- bylo jich jen něco kolem 250.

Sdílet

On-line přenos tohoto projektu zajistila ve spolupráci s portálem iDNES a společností SuperHosting.cz společnost PRO-ZETA spol. s r. o. Praha na vlastním technologickém řešení pro distribuci multimediálního obsahu PRO-ZETA QuickMedia CDN.

Jedná se o vysoce technologicky pokročilý systém monitorování výpadků a dalších chyb, které mohou narušit plynulost přenosu a zapříčinit špatnou dostupnost služeb. V síti internet se jedná především o ztrátovost paketů (packet-loss), zvýšenou latenci či vysoký jitter paketů a packet-reordering. V takovém případě CDN pro zachování maximální kvality služeb využije jinou dostupnou trasu ke klientům a případně provede také jejich přepojení.

CDN obsahuje inteligentní mechanismus zajišťující ochranu před útoky typu DoS (Denial of service) a DDoS (Distributed denial of service) na síťové i aplikační úrovni. Při distribuci je kladen důraz na maximální efektivitu síťového provozu a na maximální komfort uživatelů.

Touto streamovací technologií se společnost PRO-ZETA profiluje především na zahraniční trh. V ČR využívají službu QuickMedia CDN např. Stream.cz; iDnes, SC Link a některé prestižní univerzity.

Společnost PRO-ZETA, spol. s r. o. Praha vyvíjí a provozuje technologie a komplexní řešení zaměřené na nové multimediální služby. Na telekomunikačním trhu působí od roku 1991. Současnou prioritou společnosti je vývoj technologií pro šíření multimediálního obsahu CDN, technologií pro IPTV / DVB-C, vývoj zakázkového software a stavba/pronájem vysokokapacitních datových center.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).