Hlavní navigace

Kubistické technologie do Appian Group

[Tisková zpráva]

Sdílet

Kubistické technologie do Appian Group

Praha, 20. dubna 2004 – Qbizm technologies, a.s. (www.qbizm-technologies.cz) vyhrála výběrové řízení na dodávku řešení intranetu skupiny Appian Group v České republice.

Řešení od Qbizm je určeno členům skupiny včetně společností Mostecká uhelná společnost, Krušnohorské strojírny Komořany, Teplárna Otrokovice a dalších devíti firem.

„Cílem projektu je zajistit jednotný přístup k informacím všem členům skupiny Appian Group pomocí ujednocené technologické platformy. Technologie od Qbizmu se tak stane základním pracovním nástrojem pro publikování a sdílení informací v první fázi u téměř 1.300 zaměstnanců. To je jedním z důvodů, proč je kladen důraz na vysokou výkonnost a spolehlivost.“ řekl Pavel Chyla, ředitel odboru strategického řízení IS/IT Appian Group.

„Dodávka pro Appian Group je po Jihomoravské plynárenské již našim druhým projektem v oborech energetiky a strojírenství. Z hlediska požadované vysoké bezpečnosti a výkonnosti zde zužitkujeme své bohaté zkušenosti zejména z bankovního sektoru.“ řekl René Michálek, technický ředitel Qbizm technologies, a.s.

Projekt obsahuje dodávku robustního redakčního a publikačního systému Miranda2 integrovaného do prostředí portálového serveru a centrálního systému pro řízení přístupových práv.

Redakční systém Miranda2 bude použitý nejen pro intranet, ale také pro správu obsahu veřejného webu Appian Group.

Miranda2 je profesionální redakční a publikační systém s podporou týmové práce. Běžným uživatelům umožňuje publikovat v rámci firemního intranetu, extranetu a veřejného webu v prostředí shodném s MS Office (Outlook, Word, Excel …).

Miranda2 představuje modulární systém na bázi Java2EE s integrací na libovolný portálový server (např. BEA WebLogic, IBM WebSphere, Oracle, SunOne apod.), sofistikovaným content-managementem a nastavitelným workflow pro přizpůsobení firemním procesům.

Systém Miranda2 již pro svůj web a intranet zvolila také Jihomoravská plynárenská, a.s. a přední český výrobce energetických nápojů Semtex a Erektus, společnost Pinelli. Více informací na http://www.qbiz­m.cz/miranda2

Appian Group spravuje v České republice silnou skupinu energetických a strojírenských společností. Akciová společnost Appian Group je holdingovým centrem řízení aktivit v České republice a zároveň je obchodníkem s energetickými komoditami.

Skupina Appian Group, která je s necelými patnácti tisíci zaměstnanci v současné době pátým největším zaměstnavatelem v České republice, byla založena v roce 1996 ve Spojených státech. V loňském roce přesídlilo vedení skupiny do Londýna a zároveň byl vytvořen Fond Appian, který spravuje a řídí Credit Suisse a jehož účelem je sdružovat investiční prostředky do energetiky, strojírenství a příbuzných oborů ve střední a východní Evropě.

Qbizm technologies, a.s. (www.qbizm-technologies.cz) je dodavatelem informačních technologií v oblasti integrace a e-business strategií. Název „Qbizm“ pochází ze slova kubizmus [kjúbizm] a značí důraz na koncepčnost, modularitu a „Q“valitu. Společnost vznikla oddělením od zakladatele české e-commerce INET, a.s. a představuje více jak 9 let zkušeností v oboru s klienty jako Ahold, ABN Amro bank, Bonton, Credit Suisse, Česká spořitelna, ČNB, ČSOB, Hospodářská komora ČR, Galena, Komerční banka, Národní knihovna ČR, Jihomoravská plynárenská a VZP.

###

Kontakt a více informací:

Qbizm technologies, a.s.
Radlická 2, PO Box č. 141
150 00 Praha 5 – Smíchov
Česká republika
tel. +420 602 711 890

press@qbizm-technologies.cz
www.qbizm-technologies.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).