Hlavní navigace

Kultovní film Leon Luca Bessona 27. 8. na ČT1

[Tisková zpráva] Chce pomstít svou rodinu, ale je příliš mladá a nezkušená… Nathalia Portmanová a Jean Reno, filmové hvězdy první velikosti, poprvé zazářily ve francouzsko-americkém thrilleru Leon. Jednička jej uvede v sobotu 27. srpna ve 22:00 hodin.

Sdílet

Podivínský Leon žije v New Yorku velmi osamělým životem a je plně oddán své profesi nájemného zabijáka. Vše se mění ve chvíli, kdy u jeho dveří zazvoní s prosbou o pomoc dvanáctiletá Mathilda. Ona jediná unikla vyvraždění své rodiny, jež bylo odplatou za to, že její otec ukradl psychopatickému policistovi Stanfieldovi část zásilky drog. Mathilda chce potrestat vraha svého malého bratříčka…

Leon (1994) je šestým celovečerním filmem francouzského režiséra Luca Bessona. Své akční melodrama vystavěl na modelu hollywoodského filmu, do kterého obsadil své oblíbené evropské herce i americké hvězdy. Pro mnohé diváky se Leon stal kultovním filmem zejména pro Bessonův vytříbený a promyšlený styl filmového vyprávění, bravurní vedení herců, ale i originální humor.

Hlavní role jednoho z divácky nejoceňovanějších filmů ztvárnili Nathalie Portmanová, Jean Reno a Gary Oldman, dále hrají Danny Aiello, Petter Appel, Michael Badalucco, Ellen Greeneová, Elizabeth Regenová, Carl J. Matusovich a další. Scénář a režie Luc Besson.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).