Hlavní navigace

Kultovní Highlander 2. 8. na ČT1

[Tisková zpráva] Nesmrtelnost není darem ale prokletím! Connor MacLeod celou věčnost touží po životě smrtelníka. Na své pouti staletími svádí boj s ostatními vyvolenými a především s démonickým Kurganem... Christopher Lambert a Sean Connery v „nesmrtelném“ filmu Highlander na Jedničce 2. 8. od 22:25 hodin.

Sdílet

Česká televize uvede fantastický film Highlander. Kultovní příběh o horalovi, jehož životní cesta za vlastní smrtelností vede staletími, nabídne ČT1 v úterý 2. srpna od 22:25 hodin. Nechte se vtáhnout do lítého souboje Connora MacLeoda proti démonickému Kurganovi a vlastní prokleté nesmrtelnosti.

Horal Connor MacLeod se narodil na skotských pláních roku 1536. Patří mezi vyvolené. Neumírá. Avšak nekonečný život mu přináší především nekonečnou bolest. Aby mohl milovat ženu, bez obav, že mu zestárne a zemře před očima, musí nejprve zlomit kletbu. K tomu potřebuje energii ostatních vyvolených. Na dlouhé životní pouti napříč staletími tak svádí bitvy s dalšími nesmrtelnými. V zádech má však zákeřného protivníka. Démonický Kurgan také usiluje o energii všech nesmrtelných. Osnuje totiž plány na ovládnutí světa a jeho proměnu v peklo. Oba muži se tak na konci příběhu musejí střetnout. A zvítězit může jen jeden. Podaří se španělskému šlechtici Ramirezovi připravit MacLeoda včas na životní souboj?

Connor MacLeod je jednou z nejlepších rolí Christophera Lamberta, nezapomenutelný je také Sean Connery coby charismatický Ramirez. K působivosti Highlandera značně přispěla dojemná a monumentální hudba Michaela Kamena a skupiny Queen. Dále hrají: R. Hartová, C. Brown, B. Edneyová, A. North a další. Režie Russell Mulcahy.

Na úspěch kultovního snímku Highlander, natočeného roku 1986, se pokoušelo navázat několik filmových pokračování a televizní série. Jedinečná atmosféra originálu, kterou vytvořila zdařilá kombinace romantiky, mystiky, hudby a hereckých výkonů, se v nich však nevrátila.

www.ceskatele­vize.cz/program