Hlavní navigace

Kultovní Matrix a vtipná krutost

[Tisková zpráva] SOBOTA - V sobotu 15. května se od 20.15 hod mohou diváci COOL movies těšit na opravdu kultovní sci-fi. Čtyřmi Oskary oceněný Matrix vypráví příběh, v němž je slovo realita víc než nejasným pojmem. Počítačový expert Neo s hrůzou zjišťuje, že jeho dosavadní život byl jen iluzí a že lidé v něm jsou živé loutky napojené na software programu Matrix. Posádka záchranné lodi ve skutečné realitě věří, že právě Neo je tím vyvoleným pro záchranu lidstva. Pro vznik jedinečného snímku herci podstoupili několikaměsíční bojový výcvik a během natáčení utrpěli mnohá zranění.

Sdílet

Od 22.45 se na obrazovkách představí romantická komedie Darwinovy ceny s Josephem Fiennesem a Winonou Ryderovou v hlavních rolích. Soudní vyšetřovatel a likvidátorka pojišťovny se snaží přijít na to, jací vlastně držitelé Darwinovy ceny jsou a proč se jimi stanou. Darwinova cena je skutečně udělována už více než deset let několika jedincům, kteří se náhodně zabijí tím nejpodivnějším a nejhloupějším způsobem. Ve filmu použitá příhoda o bývalém seržantovi letectva, který si k autu přimontoval rakety na tuhé palivo, však patří i přes svou popularitu mezi vymyšlené.

NEDĚLE – V duchu romantické komedie bude na TV Prima COOL pokračovat i nedělní večer. Od 20.15 se v Nesnesitelné krutosti odehraje příběh úspěšného rozvodového advokáta. Setkání s manželkou jeho klienta, která se rozvodem snaží získat finanční nezávislost, se pro něj stane novou výzvou. Po procesu, v němž se mu podaří ženu doslova zruinovat, se neočekávaně sám zaplete do nečekaných komplikací. Celý film se nese v rámci vtipných dialogů a nečekaných dějových zvratů až k závěrečnému vyvrcholení. V hlavních rolích se představí George Clooney a Catherine Zeta-Jonesová.¨

Neděli zakončí od 22.10 akční snímek s názvem Nick Fury, zvláštní agent. V něm se představí herec David Hasselhoff jako zvláštní agent, který je povolán do služby, aby zlikvidoval teroristickou skupinu Hydra. Ta má totiž v plánu zničit Manhattan nebezpečným virem. David Hasselhoff, známý především díky seriálům Pobřežní hlídka a Knight Rider, navštívil v roce 1997 Českou republiku. Mimo jiné zde také nazpíval duet s Helenou Vondráčkovou. Jednalo se o americko-českou verzi skladby More than words can say.