Hlavní navigace

Kuře slaví 10 let – sbírka Pomozte dětem opět v České televizi

[Tisková zpráva] 10. ročník sbírky Pomozte dětem vyvrcholí v České televizi na Velikonoční pondělí. Celodenní program završí 24. 3. 2008 ve 20.00 hodin na ČT1 velkolepá show Kuře slaví 10 let. Sbírka dodnes rozdělila přes 101 milionů korun.

Sdílet

Kuře slaví 10. narozeniny! Od svého narození do dnešního dne se mu podařilo vybrat a rozdělit mezi 133 000 ohrožených a znevýhodněných dětí více jak 101 000 000 korun. Žluté kuře s červenobílým záchranným kruhem, symbol sbírky Pomozte dětem, kterou společně organizují Česká televize a Nadace rozvoje občanské společnosti, se na obrazovce televize veřejné služby objeví i letos – již po desáté. Česká televize chystá letošní televizní program Pomozte dětem jako velkou narozeninovou oslavu. Na Velikonoční pondělí 24. března 2008 se mohou k oslavám připojit i diváci.

Vysílání ČT nabídne již od rána denní Studia Pomozte dětem s Alenou Zárybnickou. Každý vstup se bude věnovat jednomu ročníku sbírky, kde diváci uvidí sestřih toho nejzajímavějšího z daného ročníku.

Brněnské studio připravilo k narozeninovým oslavám Kuřete speciál pořadu Záhady Toma Wizarda – Pomozte dětem s Tomem Wizardem! V pondělí 24. března od 9.45 hodin na ČT1 bude Tom pátrat po záhadně zmizelém kufříku s financemi určenými pro letošní ročník sbírky. Do pátrání po padouchovi s ukradenými penězi se spolu s ním zapojí nejen parta jeho kamarádů, ale také děti z organizací podpořených sbírkou Pomozte dětem.

Ostravské studio přispívá do projektu Pomozte dětem každoročně a u příležitosti 10. výročí sbírky oslovilo skupinu Kryštof, jež v jeho pořadech s Kuřetem vystupovala takřka pravidelně. Pořad Kuře slaví s Kryštofem tentokrát hostí Slezské divadlo Opava a skupina Kryštof zahraje a zazpívá s hosty, které si do svého programu přizvala. Na jevišti divadla se postupně představí v netradičních aranžmá známých písní skupiny Kryštof Ewa Farna, Petr Bende, sólistka opavské operní scény a držitelka ceny Thálie Katarína Kramolišová, dětský pěvecký sbor Domino a další. Sledujte 24. března od 18.05 hodin na ČT1.

Oslavy narozenin vyvrcholí v pondělí 24. 3. 2008 na ČT1 ve 20.00 hodin ve velkém zábavném pořadu Kuře slaví 10 let. Narozeninová párty bude pojatá jako velkolepá televizní show, jejímž cílem je vybrat co nejvíce finančních prostředků pro ohrožené a znevýhodněné děti. Kromě oslav si připomeneme nejlepší okamžiky z celé historie projektu, a to prostřednictvím ukázek a sestřihů. Pořad se sveze na vlně předávání cen. Ceremoniál proběhne v osobitém, lehce parodickém stylu. Ceny budou mít pochopitelně podobu Kuřete. Organizátoři sbírky poděkují lidem, kteří jim různými formami a způsoby pomohli, například spojencům sbírky, dárcům, umělcům. Exkluzivně pro Pomozte dětem vystoupí v pořadu také osm profesionálních tanečníků známých z obou řad zábavného pořadu StarDance …když hvězdy tančí, dále Michael Kocáb s Pražským Výběrem II. a společný duet zazpívá Ilona Csáková s Dashou. Účast v pořadu přislíbili i Wanastowi Vjecy, No Name, Anna K., Helena Zeťová, Michal Hrůza, Ondřej Brzobohatý se skupinou Bůhví, Aneta Langerová, Tam -Tam Orchestra a další. Nebude chybět ani celá řada dalších překvapení. Show moderují stejně jako v předešlých ročnících Marcela Augustová, Tomáš Hanák, Míša Maurerová a Vojta Kotek.

Všichni účinkující opět vystupují bez nároku na honorář.

Nejjednodušším způsobem, jak mohou lidé pomoci dětem, je zaslat dárcovskou SMS ve tvaru DMS KURE na číslo 87777. Cena zprávy je 30 Kč. Pomozte dětem obdrží 27 Kč. Více informací na internetové stránce projektu: www.pomoztedetem.cz

Generální partner Pomozte dětem: Schneider Electric
Partner pořadů Pomozte dětem: Cisco Systems Czech Republic
Mediální partnerství pořadům poskytli: Frekvence 1, Railreklam, Imige ČR, Ju – Turn Media
Poděkování patří: Magistrátu hl. města Prahy, Fóru Dárců