Hlavní navigace

Pomozte dětem 2011 v České televizi – Kuře získalo další peníze pro děti

[Tisková zpráva] Skvělých 14 360 902 Kč získal prozatím v rámci svého 13. ročníku společný sbírkový projekt České televize a Nadace rozvoje občanské společnosti Pomozte dětem.

Sdílet

Štědří diváci České televize zasílali pro Kuře s pruhovaným červenobílým záchranným kruhem – maskota sbírky – své dárcovské SMS celé Velikonoční pondělí.

Sbírkové konto 505 333 505 / 5500 se však pro 13. ročník uzavírá až 15. května 2011.

Peníze zaslané do této doby budou poté rozděleny na podzim letošního roku.

První příspěvek na Kuřecí konto putoval již v sobotu 23. dubna od Vojty Kotka, Milana Šteindlera, Aleše Hámy a Jakuba Wehrenberga, kteří celkem ve Vysoké hře pro Kuře vyhráli 250 000 Kč. V neděli k němu přibylo dalších 210 001 Kč z dražby bible Kutnohorské, která probíhala od března na webu ČT.

Kuře provázelo diváky ČT po celé Velikonoční pondělí. V celkem v jedenácti živě vysílaných Studiích Pomozte dětem představila Alena Zárybnická na ČT1 i ČT2 spojence, kteří uspořádali sbírkové nebo benefiční akce ve prospěch sbírky.

Od 17.40 potom Televizní studio Ostrava nabídlo na Jedničce koncert a talk show v jednom – Klus pro Kuře. Do Slezského divadla v Opavě si Tomáš Klus pozval zpěvačky a kamarádky Anetu Langerovou, Annu K. a Ewu Farnou a další.

Celodenní kuřecí maraton vyvrcholil na Jedničce ve 20.00 velkým zábavným pořadem Letem světem s Kuřetem. Sbírka hledá už 13 let cesty, jak pomáhat. Právě paralela s cestou se stala hlavním tématem přímého přenosu z Kavčích hor. Do světa nahlédli jeho diváci spolu s hosty večera, zahraničními zpravodaji ČT a moderátory Marcelou Augustovou, Tomášem Hanákem, Míšou Maurerovou a Vojtou Kotkem. Kuře přišli, bez nároku na honorář, podpořit např. Ivan Král, Tomáš Klus, Charlie Straight, Eddie Stoilow, Sto zvířat, Tonya Graves, Support Lesbiens, Chinaski, Čechomor, Tam Tam orchestra, Ben Cristovao, Milan Šteindler, Nasty, En.dru, Karel Hynek, Richard Nedvěd a další. Jejich vystoupení byla věnována nejen divákům, ale také dárcům, dlouhodobým partnerům sbírky a vybraným organizátorům sbírkových a benefičních akcí.

Informace o projektu: www.pomoztedetem.cz
Generální partner projektu Pomozte dětem: České teplo
Bankovní partner projektu Pomozte dětem: Raiffeisenbank
Mediální partner pořadu Letem světem s Kuřetem: Rádio Impuls

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).