Hlavní navigace

Kurýr, burani a samba

[Tisková zpráva] Poslední listopadový pátek, 27. 11., mohou diváci Prima kina od 20.00 hod sledovat, jak si poněkud zvláštní poštovní doručovatel poradí s únosem malého chlapce ve snímku Kurýr 2. Frank Martin (alias herec Jason Statham), bývalý příslušník speciálních jednotek, pracuje jako nájemný kurýr, který převáží ty nejnebezpečnější zásilky.

Sdílet

Jeho diskrétnost a spolehlivost jej řadí mezi ty nejlepší. Existuje jen velmi málo věcí, které Franka dokáží překvapit a nečekaný únos šestiletého kamaráda Jacka mezi ně rozhodně patří. Speciální doručovatel rázem mění svou dosavadní roli a využívá všech svých schopností, aby dítě zachránil. To však není vůbec snadné, zvláště pak stojí-li na straně únosců krásná Lola v podání Kate Nauta, kterou scénář charakterizuje jako „vraždícího maniaka v těle supermodelky". Snímek Kurýr 2 navazuje na akční celosvětový hit z pera Luca Bessona. Podle režiséra pokračování tohoto filmu Louise Leterriera byla působivost prvního filmu úzce spojena se Stathamovým pojetím hlavní role: „Jason do ní přinesl nejen fyzickou zdatnost, ale také lidskost. Hraje Franka jako člověka, který se jen velmi neochotně vrací do role nelítostného rváče. Chce skončit s pochybnými kšefty a snaží se žít normálně. Osud si s ním však dál zahrává, a proto musí Frank i v novém filmu čelit další nejhorší možné situaci."

V sobotu může k televizní obrazovce společně zasednout celá rodina. Od 20.00 hod ji totiž pobaví bláznivá komedie s názvem Burani z Beverly Hills.

Jak to dopadne, když přijde obyčejný vdovec ze srubu k mnohamilionovému bohatství? Stačí k tomu málo, a to náhodně střelit při lovu do země. Když vytryskne nafta, má Jad Clampitt vyhráno a díky obrovské sumě peněz od těžební společnosti už nemusí do smrti nic dělat. Omámen získaným bohatstvím se tak stěhuje s dcerou, tchyní a svérázným bratrancem z divočiny přímo do ráje pro bohaté – do Beverly Hills. Jenže tam jaksi celá rodina se svými buranskými zvyky naráží zpočátku na každém kroku, a o trapné situace tedy není nouze. Kromě úsměvných střetů se snobskými boháči si musí dát nekultivovaná rodinka z divočiny pozor i na okolí, které si už brousí zuby na jejich peníze. Režie bláznivého snímku se ujala zkušená režisérka Penelope Spheerisová, proslavená především kultovní rockovou komedíí Wayneův svět.

V neděli 29. listopadu dává Prima kino svým divákům možnost od 22.10 hod si pochutnat na vášeň vzbuzujícím jídle s krásnou Penélope Cruzovou ve filmu Chilli, sex a samba.

V romantické komedii zazáří především svůdná Penélope Cruzová. Ta je hlavní hrdinkou milostného příběhu přeneseného z Brazílie do San Francisca, podbarveného navíc latinskoamerickými rytmy. Vše se zde točí kolem dobrého jídla a hlavní postava vášnivé Isabelly se stoprocentně řídí starým příslovím, že „láska prochází žaludkem“. Svým kulinářským uměním dokáže získat srdce jakého muže si zamane. Cesta k opravdové lásce se jí tím však nenaskýtá a Isabella zjišťuje, že najít věrného partnera bude stát více než jen originální kombinaci koření na talíři… Pro příznivce půvabné herečky španělského původu byl tento rok opravdu úrodný. Penélope Cruzová se totiž předvedla zejména při striptýzové scéně ve zbrusu novém muzikálu Nine, kde si dokonce zahrála po boku takových krásek jako Nicole Kidmanová, Sophie Lorenová či Kate Hudsonová.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).