Hlavní navigace

Kvalitní černobílé laserové tiskárny na váš psací stůl – ideální pro malé a domácí kanceláře

[Tisková zpráva] Amstelveen, Nizozemsko, 26. srpna 2008: Společnost Canon představila dvě nové černobílé laserové tiskárny základní úrovně, vhodné pro domácí nebo osobní kancelář: LBP3100 a LBP3010. Nové tiskárny nahrazují stávající modely LBP3000 a LBP2900. Zákazníkům nabízejí především vylepšenou konstrukci a rychlosti tisku 16 str./min. (LBP3100) nebo 14 str./min.(LBP3010). Technologie Canon Quick First Print přispívají ke zvýšení efektivity, protože tisk dokumentů je zahájen prakticky okamžitě bez čekání na zahřátí tiskárny. První stránka tiskové úlohy je tak vytištěna již za 8,5 vteřin nebo i dříve.

Sdílet

LBP3010 – ideální výchozí řešení pro domácí nebo osobní kancelář.Tiskárna LBP3100 je určena uživatelům, kteří požadují rychlejší tisk.

Funkce a vlastnosti tiskáren LBP3100 a LBP3010:

  • Rychlosti tisku: 16 str./min. (LBP3100) nebo 14 str./min.(LBP3010)
  • Rozlišení tisku až 2400×600 dpi, technologie AIR (Automatic Image Refinement)
  • Výstup první stránky (FPOT) do 8,5 sekund
  • Technologie Quick First Print pro okamžité zahájení tisku z režimu spánku.
  • Vylepšený kompaktní a stylový design
  • Snadno dostupný vypínač napájení na přední části a výsuvný kryt zásobníku papíru
  • V pohotovostním režimu a režimu spánku spotřeba pouze 2 watty
  • Tonerové kazety All-in-One (AIO, vše-v-jednom) pro snazší provoz a údržbu

Energetická efektivita
Uživatelé osobních a domácích kanceláří zpravidla tisknou jen příležitostně, takže jejich tiskárny jsou většinu času v režimu spánku. Tiskárny LBP3100 a LBP3010 vynikají nízkou spotřebou energie, protože mají v režimu spánku odběr pouze 2 watty. Tím snižují náklady na energie i dopad na životní prostředí. Díky technologiím Canon Quick First Print je přitom i po přechodu z režimu spánku tisk zahájen prakticky okamžitě.

Technologie fixace on-demand zkracuje zahřívací dobu na minimum – tenká fixační fólie je zahřívána přímo keramickým topným tělískem. Řadič CAPT (Canon Advance Printing Technology) nové generace využívá výkonu hostitelského počítače (PC nebo Mac) a tím dovoluje rychlé zpracování tisku a širší použitelnost. Nový toner MS je zárukou čisté a přesné reprodukce černého textu se zdokonaleným procesem tvorby obrazu a zapékání. Všechny tři výše uvedené technologie společně zajišťují rychlý výstup první stránky.

Vysoký výkon
Rychlosti tisku 16 str./min. (LBP3100) nebo 14 str./min. (LBP3010) i rychlý výstup první stránky do 8,5 při špičkové kvalitě tisku s rozlišením až 2 400×600 dpi s technologií AIR (Automatic Image Refinement) představují postačující výkon pro potřeby malých a osobních kanceláří.

Vhodné po umístění na psací stůl
Oba nové modely jsou menší a lehčí než modely předchozí, s rozměry 372×250×197 mm (š x h x v) a hmotností sníženou o 0,3 kg. To ocení především individuální uživatelé, kteří nemají ve svých pracovnách místa na zbyt. Extrémně tichý chod přispívá k příjemnému pracovnímu prostředí.