Hlavní navigace

Nic než pravda – Kvůli agresivnímu otci skončila na ulici a kradla

[Tisková zpráva] Příběh, který nenechá v klidu ani ty nejotrlejší diváky. První soutěžící David Alex si chtěl vyzkoušet, co s ním udělá rajský plyn, a skončil v rukou psychologa. Martina Bezděková má za sebou kruté dětství. Kvůli agresivnímu otci, kterého se celá rodina bála, skončila s matkou i bratrem doslova na ulici bez střechy nad hlavou.

Sdílet

David Alex (28 let)
Soutěžící David pochází z Kopřivnice a nesnáší Pražáky. Podle něj jsou nafoukaní. Se svou manželkou Kateřinou (22) má sedmiměsíčního syna Davida. Když pracoval ve zdravotnictví, dostal se do rukou psychologa, protože se nadýchal rajského plynu. „Chtěl jsem to zkusit, byla to klukovina,“ přiznává David. Podle svých slov to trochu přehnal a omdlel. Jednou dokonce uvažoval o sebevraždě. „Když jsem se po devíti letech rozešel s přítelkyní. Bylo to těžké období,“ říká soutěžící.

V samotné soutěži využije manželka Kateřina právo veta neboli záchrannou brzdu, když moderátor Petr Šiška položí otázku: „Podvedl byste svou ženu, kdybyste věděl, že se to nikdy nedozví?“ Vzápětí přizná, že na tuto otázku odpověď slyšet v žádném případě nechce.

I na tyto otázky David odpoví:

  • Odpustil byste manželce nevěru?
  • Ukradl jste někdy něco v práci?
  • Uvažoval jste někdy o sebevraždě?

Martina Bezděková (27 let)
Martina Bezděková bydlí v Rumburku, pracuje jako knihovnice a je rozvedená. Dětství měla velmi dramatické. Kvůli agresivnímu otci, kterého se celá rodina bála, se rozhodla matka k zoufalému kroku. Vzala tehdy devítiletou Martinu a jejího bratra a utekla z domova. „Byl to útěk do bezpečí,“ řekla ve studiu. Bezpečí je v tomto případě velmi relativní pojem. Matka se dvěma dětmi skončila nakonec bez střechy nad hlavou. „Nejdřív jsme bydleli u příbuzných, ale pak nás vyhodili, protože neplatili nájem. Teda matka neplatila nájem,“ dodala. Poté žili na louce v rozbořeném domě. Bylo léto, tak se to dalo vydržet. Živili se tím, co našli nebo ukradli. V jedenácti letech byla umístěna i s bratrem do dětského domova. „Bylo to pro mě stoprocentní vysvobození,“ vzpomíná Martina. Za svou matku se dnes stydí, přestože se s ní občas stýká. „Stydím se za to, jak žije. Nepracuje. Není čistotná.“ Tato slova se Martině neříkala lehce.

Další rány, které osud Martině přichystal, uvidíte v dalším díle pořadu Nic než pravda.

I na tyto otázky Martina odpoví:

  • Nechala byste se vydržovat od muže jako milenka?
  • Děláte si výčitky kvůli manželce a dětem svého partnera?
  • Kradla jste proto, že jste měla hlad?

V dalším díle pořadu Nic než pravda budou bojovat o výhru v hodnotě až 5 000 000 Kč David a Martina v pondělí 10. 11. 2008 od 21.20 hodin v Televizi Prima.